Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zbliża się VIII Świebodzickie Dyktando

Zbliża się VIII Świebodzickie Dyktando

0

Kto lubi zmagania z ortografią, interpunkcją, pisownią łączną, z liczebnikami, imiesłowami – słowem z niełatwym językiem polskim – powinien koniecznie zgłosić swój udział w dorocznym Świebodzickim Dyktandzie, które już po raz ósmy organizuje Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Henryka Sienkiewicza wspólnie z Urzędem Miejskim.

W tym roku o pióro burmistrza Świebodzic będzie mogło zawalczyć 50 śmiałków. Uczestnicy będą pisać dyktando wszyscy razem, oceniani będą natomiast w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I – młodzież od 13 do 19 lat (uczniowie klasy 7, 8 i szkół średnich – o przynależności do tej grupy decyduje ważna legitymacja szkolna), grupa II: dorośli. Stopień trudności dyktanda dla wszystkich grup wiekowych jest taki sam.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa przez pocztę elektroniczną (e-mail: [email protected]), osobiście lub telefonicznie w sekretariacie Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Świebodzicach (ul. Ciernie 30; tel. 74 666 96 35) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00. Należy podać imię, nazwisko oraz grupę wiekową. Termin składania zgłoszeń mija ostatecznie 20 listopada 2019 roku.

Osoby, które nie zgłoszą się w wyznaczonym terminie nie zostaną wpisane na listę uczestników. Uczestnikami dyktanda nie mogą być osoby z wykształceniem polonistycznym oraz studenci polonistyki. Uczestnikami dyktanda nie mogą być osoby spoza Świebodzic.

/mn/

Poprzedni artykułPonad 150-letni kasztanowiec wycięty. Jego miejsce może zająć inne drzewo [FOTO/VIDEO]
Następny artykułKomedia „Sceny dla dorosłych czyli sztuka kochania” już wkrótce na deskach świdnickiego teatru [ROZWIĄZANIE KONKURSU]