Okrągłe, drewniane krążki przedstawiające kościół w Zastrużu, kościół w Wierzbnej, zabytkową studnię w Pożarzysku oraz dworzec kolejowy w Żarowie można już nabyć w Żarowskiej Izbie Historycznej oraz w kasie żarowskiego basenu. Turystyczne znaczki mają być zachętą do zwiedzania prezentowanych na nich miejsc a zarazem pamiątką.
– Zachęcamy do kolekcjonowania znaczków i zwiedzania naszych lokalnych zabytków! Swój znaczek posiada także Młyn Siedlimowice – wskazują przedstawiciele żarowskiego magistratu.
Znaczki turystyczne są kolekcjonowane przez turystów i krajoznawców z Polski i Europy. Istnieje na nie swoista moda. Można je nabyć już w piętnastu europejskich państwach. Na całym kontynencie działają też kluby zrzeszające kolekcjonerów znaczków, organizowane są specjalne spotkania “zbieraczy” i wspólne wyjazdy po nowe znaczki.
/UM Żarów, opr. mn/


![Miasteczko Świętego Mikołaja ulokowało się w Żarowie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miasteczko-Swietego-Mikolaja-Zarow-7-12-2025-3-238x178.jpg)




![Nocny pożar przy placu Drzymały. Ewakuowano mieszkańców [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/plac-Drzymaly-10A-po-pozarze-2025.12.08-6-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/ul.-Marcinkowskiego-1-100x75.jpg)

![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)