Strona główna 0_Slider Rozpoczynamy arcyważny bój w Nowej Rudzie

Rozpoczynamy arcyważny bój w Nowej Rudzie [RELACJA LIVE]

1

Trzecia siła tabeli piłkarskiej IV ligi grupy wschodniej – Piast Nowa Ruda kontra lider rozgrywek – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica. Na boisku w Nowej Rudzie odbędzie się szlagier 13. kolejki sezonu 2019/2020. Zapraszamy na tekstową RELACJĘ LIVE, startujemy o 14.00 i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Do rozpoczęcia pojedynku około 10 minut.

Skład noworudzian: Rinco, Polak, Jeziorski, Osicki, Chabrowski, Poświstajło, Rzeczycki, Pierzga, Mika, Filipczak, Deiverson.

Skład świdniczan: B. Kot, Ł. Kot, Barros, Orzech, Paszkowski, Sowa, Szuba, Myrta, Chajewski, Baumgarten, Emeka.

Zawody posędziuje I-ligowy arbiter Damian Sylwestrzak z KS Wrocław.

Rozpoczynamy spotkanie.

2′ – Myrta świetnie dogrywa do Emeki, ten uderza mocno na bramkę, ale broni bramkarz Piasta.

3′ – w szeregach Piasta oglądamy wypożyczonego ze Świdnicy Jakuba Filipczaka. Noworudzką drużynę prowadzi z kolei były trener biało-zielonych – Przemysław Malczyk.

5′ – bardzo wysokie tempo meczu, nikt nie odkłada nogi, obie drużyny walczą o pełną pulę.

8′ – dwa dośrodkowania Szuby z rzutu rożnego – niestety nie udało nam się zagrozić bramce Piasta.

12′ – chwilowa przerwa w grze – ostro potraktowany przez rywala został nasz golkiper.

15′ – na 20. metrze faulowany Emeka – mamy rzut wolny! Świetne uderzenie Szuby, ale jeszcze lepiej broni bramkarz miejscowych.

16′ – mecz zaostrza się z każdą minutą.

17′ – Szuba centruje piłkę w pole karne – Myrta nie daje szans bramkarzowi uderzeniem głową!!! Prowadzimy 1:0!!!

19′ – kolejny rzut rożny dla świdniczan – dobrze radzą sobie defensorzy Piasta.

21′ – wydaje się, że rośnie przewaga świdnickiego zespołu, ale rywale są bardzo groźni.

22′ – oko w oko z Bueno Rinco wychodzi Myrta – strzał naszego zawodnika z ostrego kąta broni bramkarz gospodarzy.

24′ – po raz kolejny Kot brutalnie potraktowany przez Chabrowskiego.

26′ – Mika decyduje się na strzał z dystansu – piłka przelatuje nad poprzeczką.

27′ – Piast się rozkręca – w ostatniej chwili B. Kot ubiegł Jeziorskiego.

28′ – na wysokości linii pola karnego powalony na ziemię Emeka – nie widzieć czemu gwizdek arbitra milczy.

31′ – mecz zupełnie wymyka się spod kontroli arbitrowi. Kolejny brutalny faul noworudzian, tym razem na Baumgartenie. Za to zagranie zawodnik Piasta nie ujrzał nawet żółtej kartki.

35′ – po mocniejszych atakach Piasta, znów do głosu dochodzimy my.

39′ – żółte oglądają nasz trener Rafał Markowski i trener bramkarzy – Wojciech Wierzbicki. Obaj reagują na zbytnią pobłażliwość sędziego za faule noworudzian.

43′ – bezpardonowo powstrzymywany Myrta. Będziemy mieć rzut rożny z okolicy narożnika pola karnego!

44′ – dobrze interweniuje Rinco.

45′ – doliczone 2 minuty.

koniec pierwszej połowy – prowadzimy 1:0 po golu Roberta Myrty.

46′ – czekamy na wznowienie gry, kibice z Nowej Rudy wkroczyli na murawę, potrzebna była interwencja Policji.

rozpoczynamy za moment drugą połowę, miejmy nadzieję, że sytuacja z kibicami Nowej Rudy nie wybije z uderzenia naszych piłkarzy.

46′ – Orzechowski zmienił Baumgartena..

49′ – Orzechowski świetnie dogrywał do Emeki, ten z bliska nie zdołał pokonać bramkarza Piasta.

52′ – Myrta faulowany w polu karnym – mamy jedenastkę!!!

Edil de Souza Barros przymierzył mocno i pewnie – prowadzimy 2:0!!!

57′ – wygląda to z naszej strony coraz lepiej, jakbyśmy mieli kontrolę nad tym wszystkim. Do końca trzeba jednak uważać, bo w Nowej Rudzie ma kto te gole strzelać.

62′ – gospodarze szukają nowych rozwiąań, wprowadzają świeżych zawodników (3 zmiany).

64′ – główkują rywale – piłka mija światło bramki.

70′ – noworudzianie biją głową w mur i oby tak zostało do końca.

71′ – w dobrej okazji znalazł się Chabrowski, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

71′ – warto zauważyć, że jak na razie to już nasz szósty mecz bez straty gola!

73′ – Białasik zmienia Emekę – druga zmiana w naszej ekipie.

80′ – w sytuacji sam na sam z Kotem znalazł się Poświstajło – uderzenie zawodnika rywali obok bramki.

81′ – Szczygieł zastępuje Chajewskiego.

82′ – Szczygieł oddaje do Szuby – uderzenie Wojtka broni bramkarz Piasta.

85′ – dobra kontra świdniczan – Orzechowski niestety na pozycji spalonej.

90′ – trzymamy wynik, chyba nic i nikt nie zabierze nam już dziś tego prestiżowego zwycięstwa!

90+ – ależ kontra świdniczan – Szczygieł dogrywa do Białasika i mamy 3:0!!! Piast na kolanach, trybuny milkną!

90+ – kolejny brutalny atak na Myrcie – potrzebna jest zmiana. Zastępuje go Krakowski.

90+ – Szuba fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego trafia na 4:0!!!

koniec meczu – nokaut w Nowej Rudzie – zwyciężamy 4:0!!!