Strona główna 0_Slider Wyremontowana Traugutta gotowa na wiosnę?

Wyremontowana Traugutta gotowa na wiosnę? [FOTO]

1

Na połowę grudnia planowano zakończenie przebudowy ulicy Traugutta. Jak jednak tłumaczą urzędnicy ze świdnickiego magistratu, z uwagi na aktualny stopień zaawansowania prac oraz rozpoczynający się sezon zimowy i możliwość wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych zakończenie zadania w pierwotnym terminie może się okazać niemożliwe.

Przypomnijmy, warta blisko 2 mln złotych drogowa inwestycja ruszyła 5 sierpnia 2019 roku. W ramach przebudowy obejmującej całą ulicę Traugutta – od skrzyżowania z ulicą Sprzymierzeńców do krzyżówki z Wałbrzyską – przewidziano remont jezdni i chodników, budowę zatok postojowych, a także wymianę oświetlenia ulicznego.

W ramach realizacji zadania w dniu 05.07.2019 r., została zawarta umowa nr 19/VII1753 na wykonanie robót budowlanych w zakresie przebudowy ul. Romualda Traugutta w Świdnicy z terminem wykonania do dnia 10.12.2019 r., oraz umowa nr 19/VI/676 na pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie poszczególnych branż. Jednakże z uwagi na aktualny stopień zaawansowania prac oraz rozpoczynający się sezon zimowy i możliwość wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych zakończenie zadania w wyznaczonym terminie jest niemożliwe. Prace budowlane polegające na ułożeniu warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowej na jezdni i zatokach parkingowych, budowie chodników na odcinku od skrzyżowania z ul. Kwiatową do skrzyżowania z ul. Wałbrzyską, regulacji urządzeń oraz wykonania oznakowania poziomego będą mogły zostać wykonane już w 2020 roku – stwierdził skarbnik miasta Kacper Siwek w uzasadnieniu do projektu uchwały o wydatkach niewygasających w 2019 roku. Rzeczona uchwała, przenosząca część środków na przyszły rok, została przyjęta przez radnych podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński