Strona główna Sport Inne Wygrali z Ziębicami i zapraszają na kolejny ligowy pojedynek

Wygrali z Ziębicami i zapraszają na kolejny ligowy pojedynek

0

Coraz lepiej wiedzie się trzecioligowym koszykarzom IgnerHome Polonia Świdnica. Podopieczni Jarosława Moczulskiego rozpoczęli sezon od czterech porażek, ale wyraźnie złapali w ostatnich tygodniach „wiatr w żagle”. Biało-zieloni zanotowali drugą wygraną z rzędu, pokonując ostatnio na wyjeździe ZZKK Orła Ziębice.

Zwycięstwo przyszło świdniczanom dość łatwo. Już od początku spotkania goście zaczęli odskakiwać swoim przeciwnikom, wgrywając pierwszą kwartę 20:13. Druga ćwiartka była wyrównana, a koszykarze obu ekip schodzili do szatni przy wyniku 32:38. Po powrocie na parkiet nasi zawodnicy wrzucili wyższy bieg, wyraźnie zwiększając dystans. Przed ostatnimi 10 minutami na tablicy wyników było już 54:39 dla przyjezdnych. Biało-zieloni pewnie dowieźli zwycięstwo do końca, zwyciężając ostatecznie 71:58. Wygrana dała nam awans na szóstą pozycję w tabeli grupy A III ligi koszykówki mężczyzn.

ZZKK Orzeł Ziębice – IgnerHome Polonia Świdnica 58:71 (13:20, 19:18, 7:16, 19:17)

Polonia: Soboń 23, Kostek 13, Ozga 10, Kaczmarczyk 10, Biernat 9, Hałdaś 5, Połeć 1, Cisek, Rogacz, Stec, Poradzisz.

Już w najbliższą niedzielę, 17 listopada odbędzie się kolejny mecz o punkty. Świdnicka drużyna dowodzona przez trenera Jarosława Moczulskiego podejmie w hali na Zawiszowie zespół KS-u Basket Legnica. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku 2 wygrane i 4 porażki. Start niedzielnego pojedynku zaplanowano na 17.30, wstęp jak zawsze jest wolny!

Poprzedni artykułTańszy wstęp na kort tenisowy? „Cennik pozostaje jednym z najbardziej korzystnych w okolicy”