Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Woda w gminie Jaworzyna Śląska zdatna do picia. Są ostateczne wyniki badań

Woda w gminie Jaworzyna Śląska zdatna do picia. Są ostateczne wyniki badań

0

Znane są już ostateczne wynika badań wykonanych przez świdnicki sanepid, które potwierdziły, że w wodzie dostarczanej za pomocą gminnego wodociągu w Jaworzynie Śląskiej nie ma już bakterii z grupy coli. Tym samym woda spełnia wymogi i może być spożywana przez mieszkańców.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy poinformowała, że pełne wyniki badania wody pobranej dnia 19 listopada z 4 punktów poboru są prawidłowe pod względem mikrobiologicznym. W wodzie nie wykryto bakterii grupy coli ani E. coli. Woda spełnia wymogi i może być spożywana – stwierdzono w komunikacie wydanym przez Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej. To potwierdzenie wcześniejszych, cząstkowych wyników badań przeprowadzonych przez sanepid w czterech punktach: SUW Jaworzyna Śląska, ul. Węglowa; ZUK w Jaworzynie Śląskiej, ul. Świdnicka 9; Bolesławice 25, Szkoła Podstawowa, Pastuchów, ul. Wyzwolenia 22.

Przypomnijmy, 4 listopada przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdnicy dokonali poboru próbek wody w trzech punktach: w budynku mieszkalnym w Bolesławicach, Szkole Podstawowej w Pastuchowie oraz ZGKiM w Jaworzynie Śląskiej. W wszystkich przypadkach stwierdzono występowanie bakterii grupy coli. 12 listopada badanie ponowiono, dodatkowo pobierając próbkę w stacji uzdatniania wody w Jaworzynie Śląskiej. Wobec braku poprawy jakości wody, 15 listopada świdnicki sanepid wydał decyzję nakazującą Zakładowi Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej m.in. zapewnienie mieszkańcom wody zdatnej do spożycia, poinformowanie konsumentów o złej jakości wody, a także podjęcie działań naprawczych.

/mn/

Poprzedni artykułKolonia szczurów na zapleczu ulicy Grodzkiej [FOTO/VIDEO]
Następny artykułJacek Drobny zrezygnuje z mandatu radnego