Strona główna Polityka Jacek Drobny zrezygnuje z mandatu radnego

Jacek Drobny zrezygnuje z mandatu radnego

9

Z powodu podjęcia pracy poza województwem dolnośląskim i niemożności pogodzenia zawodowej aktywności z obowiązkami samorządowca, Jacek Drobny zapowiedział złożenie mandatu radnego w świdnickiej Radzie Miejskiej.

Obowiązki radnego to nie tylko uczestniczenie w sesjach, ale także praca w komisjach Rady Miejskiej, spotkania z mieszkańcami, uczestniczenie w takich wydarzeniach jak niedawne debaty na temat zieleni miejskiej. Podjąłem działalność zawodową poza Dolnym Śląskiem i okazało się, że nie mogę pogodzić tej aktywności z obowiązkami radnego, dlatego chciałbym Państwu podziękować za dotychczasową współpracę – poinformował Jacek Drobny podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej.

Drobny uzyskał mandat w wyborach samorządowych, które odbyły się w październiku 2018 roku, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jego kandydaturę poparło wówczas 618 głosujących. Drobny był także kandydatem na prezydenta Świdnicy, otrzymując 4 123 głosów (17,70%). – Być może jest fatum wiszące nade mną, że nie mogę zagościć w samorządzie świdnickim na dłużej, niż na jeden rok – dodał Drobny, nawiązując do faktu krótkiego sprawowania urzędu prezydenta Świdnicy w latach 1990-1991.

Miejsce Drobnego w Radzie Miejskiej powinno przypaść następnej w kolejności osobie startującej z listy PiS w okręgu nr 1, która otrzymała najwyższą liczbę głosów. W tym przypadku byłby to Józef Cygan, którego poparło 104 wyborców.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułWoda w gminie Jaworzyna Śląska zdatna do picia. Są ostateczne wyniki badań
Następny artykułPodróż w przeszłość w odnowionych wnętrzach Muzeum Kolejnictwa [FOTO/VIDEO]