Strona główna 0_Slider Świdnica rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami. Ile będą kosztowały?

Świdnica rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami. Ile będą kosztowały?

3

15 listopada rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia, które zostanie uruchomione za nieco ponad dwa tygodnie. Oprócz udekorowanych choinek i ozdób znanych z ubiegłych lat, szykuje się też kilka nowości.

Dekoracje zostaną uruchomione 6 grudnia. Pojawią się one tradycyjnie w różnych częściach miasta: 1) blok śródrynkowy – przewieszki między budynkami, ozdoby nasłupowe, kurtyny na drzewach, anioł świetlny oraz zawieszki na budynkach – ul. Pułaskiego, Długa, Rynek, Kotlarska, Grodzka, Franciszkańska, Łukowa, 2) choinki na pl. Wolności, Rynku, pl. Jana Pawła II, ul. Jagiellońskiej i pl. Grunwaldzkim (2 ostatnie tam rosną, resztę dostarczy Farma Miejska), 3) ozdoby nasłupowe na ul. B. Chrobrego, H. Pobożnego, pl. Św. Małgorzaty, Of. Oświęcimskich, A. Krajowej, Wałbrzyskiej, pl. Grunwaldzkim, Żeromskiego, 1 Maja, Wrocławskiej, pl. Wolności, Westerplatte, Boh. Getta, oraz rondo na ul. Śląskiej, 4) fontanna świetlna na pl. Św. Małgorzaty – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Jak dodaje, z uwagi na decyzję konserwatora zabytków, znane z poprzednich lat fontanny świetlne montowane na rzeźbach w Rynku zostaną przerobione i ustawione w innych lokalizacjach – ozdobią małą fontannę na pl. św. Małgorzaty, fontannę w Ogrodzie Różanym na pl. 1000-lecia Państwa Polskiego, skwer im. Lecha Kaczyńskiego, a także gazon na kwiaty na skwerze przy al. Niepodległości.

Wynajęte zostaną dekoracje na ul. Wałową – skwer – fontanna świetlna oraz na ul. E. Plater – 2 dekoracje nasłupowe przy przystanku. Wynajem dekoracji będzie kosztował 16 974 zł. To jest kontynuacja wynajmu z ubiegłego roku – dodaje Dzwonkowska. – Montaż dekoracji świątecznych wykona Zakład Prefabrykacji i Wykonawstwa „Instel”, kwota montażu 56 955,90 zł – obejmuje ona również przerobienie fontann świetlnych z Rynku.

W sumie, w tym roku na ulicach miasta zamontowanych zostanie ponad 150 ozdób. Rok temu było to około 200 sztuk dekoracji świątecznych: 155 elementów słupowych, 18 przewieszek na ulicach odchodzących od Rynku, dekoracja fontanny na pl. św. Małgorzaty, dekoracja ul. Łukowej (aniołek), dekoracja 5 żywych choinek, a także kurtyny świetlne na drzewach w Rynku.

Tak wyglądała świątecznie udekorowana Świdnica w ostatnich latach:

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułW Pszennie grasuje pedofil? Policja dementuje plotki
Następny artykułŚwiętowali Dzień Pracownika Socjalnego