Strona główna 0_Slider Karambol na łączniku autostradowym. Jedna osoba zginęła

Karambol na łączniku autostradowym. Jedna osoba zginęła [FOTO][Aktualizacja]

23

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe przedpołudnie na tzw. łączniku autostradowym. Między Świdnicą a Bagieńcem zderzyły się trzy samochody osobowe i ciężarówka. Jedna osoba zginęła.

Do wypadku doszło około godziny 11.30 na odcinku między zjazdem z łącznika na ulicę Ząbka w Świdnicy, a skrzyżowaniem w okolicy Bagieńca. – W zdarzeniu brały udział 3 auta osobowe oraz samochód ciężarowy z naczepą. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba, kierujący Volkswagenem 25-latek, mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego – mówi Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji. Do szpitala przetransportowany został 32-letni kierowca ciężarówki, natomiast dwie osoby z pozostałych aut osobowych doznały mniej poważnych obrażeń.

Według wstępnych ustaleń, do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania, wykonywanego przez 25-latka. Na miejscu zdarzenia czynności prowadzi prokurator oraz policja, wyjaśniając faktyczny jego przebieg.

Łącznik autostradowy jest zablokowany w obu kierunkach. Policja kieruje zmotoryzowanych na objazdy. Utrudnienia drogowe mogą potrwać kilka godzin.

Aktualizacja: O godz. 17.30 ruch na drodze w obu kierunkach został wznowiony.

/mn/

Poprzedni artykułWspółpraca z organizacjami pozarządowymi i zmiana budżetu. Zbliża się sesja Rady Powiatu
Następny artykułŁukasz Grass, autor biografii ironmana Jerzego Górskiego, powraca z kolejną historią o sile życia