Strona główna 0_Slider Prokuratura wszczyna śledztwo po tragicznym wypadku na łączniku

Prokuratura wszczyna śledztwo po tragicznym wypadku na łączniku

5

Trwa wyjaśnianie okoliczności poniedziałkowego wypadku, do którego doszło na tzw. łączniku autostradowym, prowadzącym ze Świdnicy w kierunku Żarowa. W wyniku zderzenia trzech aut osobowych i ciężarówki zginęła jedna osoba, a jedna trafiła do szpitala.

Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach wypadku doszło 25 listopada około godziny 11.30, na odcinku między zjazdem z łącznika na ulicę Ząbka w Świdnicy, a skrzyżowaniem w okolicy Bagieńca. – W zdarzeniu brały udział 3 auta osobowe oraz samochód ciężarowy z naczepą. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba, kierujący Volkswagenem 25-latek, mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego – mówił Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji. Do szpitala przetransportowany został 32-letni kierowca ciężarówki, natomiast dwie osoby z pozostałych aut osobowych doznały mniej poważnych obrażeń. Przez sześć godzin łącznik autostradowy był zamknięty dla ruchu.

Według dotychczasowych ustaleń policji i śledczych, 25-letni mężczyzna, jadąc od strony Świdnicy w kierunku Żarowa, na prostym odcinku drogi usiłował wyprzedzić dwa samochody. Podczas tego manewru uderzył w pojazd ciężarowy.

We wtorek Prokuratura Rejonowa w Świdnica wszczęła śledztwo, którego celem będzie wyjaśnienie okoliczności tragedii. – Na ten moment nieuprawnione jest mówienie o przyczynach wypadku. Ma to wykazać śledztwo, w trakcie którego pod uwagę będą brane wszystkie okoliczności – zaznacza prokurator Marek Rusin. W toku postępowania ma zostać ustalony sprawca wypadku, przyczyny zderzenia, a także to, czy doszło do niego wskutek działań umyślnych, czy nieumyślnych. Także we wtorek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłego 25-latka.

Prokurator nie komentuje przy tym pogłosek dotyczących rzekomych skłonności samobójczych 25-latka i domniemanego zgłoszenia na policję, dokonanego przez najbliższych mężczyzny. – Na tym etapie konstruowanie takich wniosków jest nieuprawnione – ucina Rusin.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykuł5 chętnych, 130 pytań do przebudowy basenu letniego
Następny artykułNiepełnosprawny pedofil skazany