Strona główna Wydarzenia Powiatowi radni zrzucą się na Warsztaty Terapii Zajęciowej?

Powiatowi radni zrzucą się na Warsztaty Terapii Zajęciowej?

0

Powiatowy radny Przemysław Stempniewicz oraz Alicja Synowska z zarządu powiatu świdnickiego zaproponowali pozostałym samorządowcom przekazanie 200 złotych na działające w regionie Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Każdy z państwa indywidualnie wspiera różne inicjatywy, natomiast – mimo podziałów politycznych – wspólnie, jako rada powiatu świdnickiego przeznaczmy część naszych diet na cele charytatywne. Myślę, że symboliczne 200 złotych jest do przyjęcia – mówił podczas środowej sesji Rady Powiatu wiceprzewodniczący Przemysław Stempniewicz.

Wspólnie z Alicją Synowską proponujemy wesprzeć Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świdnicy, Mokrzeszowie i Strzegomiu. WTZ w Świdnicy podjął zbiórkę na wyremontowanie i stworzenie galerio-kawiarenki prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. WTZ Mokrzeszów również ma potrzebę zakupu mebli, czy też kuchenki. Wiem, że również Strzegom ma swoje potrzeby – zaproponował radny.

Zbiórka na ten cel miałaby się odbyć podczas kolejnej sesji rady powiatu, planowanej na 20 grudnia. Ilu radny przyłączy się do tej inicjatywy będzie więc wiadomo za niecały miesiąc.

/mn/

Poprzedni artykułPotrącenie na Kliczkowskiej. Kobieta znalazła się pod samochodem [FOTO]
Następny artykułFranciszkańska wybrukowana przeszkodami. Finał remontu później