Strona główna Sport Piłka ręczna Najlepiej spisali się najmłodsi zawodnicy

Najlepiej spisali się najmłodsi zawodnicy

0

Za nami kolejny tydzień rozgrywek młodzieżowych. O punkty walczyli juniorzy młodsi, młodzicy i jeden z dwóch zespołów chłopców Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Najlepiej spisali się ci ostatni. Po dwóch zwycięstwach w Obornikach Śląskich wskoczyli na pozycję lidera swojej grupy!

Bardzo ciekawy mecz z Zagłębiem II Lubin stoczyli juniorzy młodsi trenera Wiesława Iwanio. Po pierwszej połowie Szare Wilki przegrywały aż 10:20 i zanosiło się na ich pogrom. Druga część była jednak znacznie lepsza. ŚKPR rozpoczął od pięciu goli z rzędu i w 36. minucie zniwelował straty do pięciu trafień (15:20). Już do końca gry walka była bardzo zacięta. Gdyby straty z pierwszej odsłony były mniejsze, istniałaby szansa na skuteczną pogoń. Ostatecznie zespól z Lubina odparł jednak pogoń ŚKPR-u i wygrał 38:32. Najlepszym strzelcem w zespole z Lubina był wychowanek ŚKPR-u Hubert Barcik (10 goli). Następny mecz ŚKPR rozegra w sobotę, 23 listopada we Wrocławiu z MKS-em MOS-em.

ŚKPR Świdnica – Zagłębie II Lubin 32:38 (10;20)

ŚKPR: Mirga, Klimczak, Radziszewski – Szymanowski 8, Westerlich 5, Gołembiowski 5, Supran 4, Przedpełski 3, Krawczyk 3, Kuprin 2, J. Stadnik 1, K. Stramek 1, Nowakowski, Gielgier,

Młodzicy trenera Tomasza Christa dopiero w miniony weekend (17.11) zainaugurowali swoje rozgrywki. Dysponujący bardzo młodym składem świdniczanie będą w tym sezonie nabierać doświadczenia. Pierwszą jego porcję otrzymali od Siódemki Miedzi Legnica. Po pierwszej, niezłej w wykonaniu Szarych Wilków połowie goście prowadzili tylko 16:11. W drugiej części dominacja rywali była już jednak bardzo wyraźna. Mecz zakończył się wygraną Siódemki 49:18. – Wszyscy chłopcy mogli sprawdzić swoje umiejętności. Cieszy powrót po trzymiesięcznej kontuzji Maksa Bieryta i Szymona Palucha – mówi trener Christ i dodaje: Drużyna rocznika 2007 liczy już 18 zawodników, ale nadal zapraszamy wszystkich chętnych chłopców na treningi. Następny mecz świdniczanie rozegrają w czwartek, 21 listopada o godzinie 18.45 w hali SP 105 przy ulicy Saperów. Rywalem będzie GOKiS Kąty Wrocławskie.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 18:49 (11:16)

ŚKPR: Smalec, Szwaczek – Polus 6, Sz. Błaszczyk 3, Turzański 2, Laska 2, Bieryt 1, Kotarba 1, Popławski 1, Słomiński 1, Walczak 1, Paluch, Folcik, Walaszczyk

Świetnie spisują się najmłodsze zespoły ŚKPR-u Świdnica. W niedzielę zespól występujący pod szyldem ŚKPR II wygrał oba spotkania na turnieju w Obornikach Śląskich i z kompletem czterech zwycięstw objął przodownictwo w tabeli grupy B. Zespól prowadzony przez trenera Krzysztofa Terebuna pokonał Forzę Wrocław 22:6 (11:2) i gospodarzy – Bór Oborniki Śląskie 19:7 (9:5). Co ciekawe, w starcie przeciw Forzie, ŚKPR rozpoczął od straty dwóch goli i stanu 0:2. Na kolejne trafienie rywale musieli jednak czekać aż do początku drugiej połowy, gdy na tablicy wyników był już rezultat… 12:2 dla ŚKPR-u! Imponującą serię, tym razem siedmiu goli z rzędu świdniczanie zanotowali także w meczu z Borem Oborniki Śląskie. Po świetnym początku drugiej połowy odskoczyli od stanu 9:5 na 16:5. W turnieju w Obornikach Śląskich wystąpiło piętnastu zawodników. Najwięcej goli rzucili Jakub Mitek (9) i Gracjan Czapla (6). Za tydzień (23.11) Szare Wilczki czeka wyjazd na turniej do Wrocławia, gdzie zagrają z Forzą i Śląskiem. Legitymujący się również bardzo dobrym bilansem trzech zwycięstw i jednej przegranej zespół ŚKPR I (trener Tomasz Christ) w miniony weekend pauzował. Najbliższy turniej rozegra 1 grudnia w Świdnicy, gdzie zmierzy się z ŚKPR-em II i Śląskiem.

Forza Wrocław – ŚKPR II Świdnica 6:22 (2:11)

ŚKPR II: Jarosz, Aniol – Mitek 5, S. Stramek 4, Surma 2, D. Błaszczyk 2, Ćwirko 2, Marek 2, Ruszaj 2, Czapla 2, Czerwiński 1, Brzuzy, Szczygieł, Lepka, Wieczorek.

Bór Oborniki Śląskie – ŚKPR II Świdnica 7:19 (5:9)

ŚKPR II: Jarosz, Anioł – Mitek 4, Czapla 4, Czerwiński 3, Surma 2, Wieczorek 2, Ruszaj 2, Ćwirko 1, S. Stramek, Brzuzy, D. Błaszczyk, Marek, Szczygieł, Lepka.