Strona główna Wydarzenia Strzegom Licealiści ze Strzegomia znów zagrają z gwiazdami

Licealiści ze Strzegomia znów zagrają z gwiazdami

0

Już 30 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione jubileuszowe, piętnaste przedstawienie teatralne. W tym roku licealiści zapraszają w podróż do słonecznej Hiszpanii, a towarzyszyć im będą gwiazdy filmu i teatru. Widzowie obejrzą sceniczną adaptację “Don Kichota”.

Tradycyjnie w akcie I wystąpią uczniowie, w akcie II – nauczyciele i pracownicy szkoły oraz w akcie III – rodzice, samorządowcy, księża, aktorzy.

Na zdjęciu spektakl z 2016 roku, “Chicago”

Swoją obecność potwierdzili już Emilia Krakowska (“Chłopi”, “Barwy szczęścia”) i Krzysztof Kwiatkowski (“Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, “Hotel 52”).

Idea jest niezmienna od lat – zebranie środków na stypendia dla najlepszych maturzystów. Ze względu na ogromne zainteresowania zostaną wystawione trzy spektakle o godz. 14:00, 16:30, 19:30. Rezerwacja miejsc w sekretariacie LO.

W imieniu uczniów, nauczycieli i rodziców LO serdecznie zapraszam wszystkich miłośników licealnego teatru na podróż do pięknej, rozśpiewanej i roztańczonej Hiszpanii. Przygotowaliśmy kilka niespodzianek – zachęca dyrektor Tomasz Marczak.

Projekt dofinansowany przez Urząd Miejski w Strzegomiu w ramach zadania publicznego z obszaru “Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.

/UM w Strzegomiu, opr. red./