Strona główna Kultura Konkurs na Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową już po raz szósty!

Konkurs na Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową już po raz szósty!

0

Dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy zapraszają wszystkich świdniczan do wzięcia udziału w VI edycji konkursu Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa. Prace należy składać do 6 grudnia 2019 roku.

Dotychczasowych pięć edycji konkursu spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. W obecnej, VI edycji, podobnie jak w poprzednich, dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe, a zakwalifikowane do niego prace będą prezentowane na wystawie czasowej w salach Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, Rynek 37. Wystawę będzie można oglądać od 21 grudnia 2019 roku, zaś jej wernisaż odbędzie się 20 grudnia o godz. 19.00.

Do zmierzenia się z tym plastycznym wyzwaniem, w którym oprócz elementów typowej szopki bożonarodzeniowej zawarte muszą być architektoniczne „akcenty” świdnickie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta. Oceniane prace mogą być wykonywane indywidualnie i zbiorowo. Liczymy na udział dzieci i młodzieży szkolnej, jak również na szopki wykonywane w gronie rodzinnym. Zapraszając Państwa do wzięcia udziału w konkursie dołączamy poniżej jego szczegółowy regulamin. Mamy nadzieję na liczny udział świdniczan w naszej świątecznej inicjatywie – zachęcają organizatorzy.

Regulamin VI edycji konkursu.

/opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Szpitalna
Następny artykułJan Paweł II nie powita wjeżdżających do miasta, nie trafi też na urzędowe pisma