Strona główna 0_Slider Komunikacja we Wszystkich Świętych: Jak dojechać? Gdzie parkować?

Komunikacja we Wszystkich Świętych: Jak dojechać? Gdzie parkować?

0

Z uwagi na zbliżający się dzień Wszystkich Świętych, od czwartku do niedzieli w okolicach świdnickich cmentarzy obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. Świdniczanie i odwiedzający nekropolie zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej, która 1 listopada będzie bezpłatna.

Zmiany obowiązywać będą od godz. 6.00 w czwartek, 31 października do godz. 22.00 w niedzielę, 3 listopada.

Cmentarz Parafialny przy ul. Brzozowej

Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska – Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice.

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) – jednostronnie,
  • na ul. Sportowej i Bokserskiej – jednostronnie,
  • na terenie zielonym po prawej stronie ul. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).

Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową.

Cmentarz komunalny na ul. Słowiańskiej

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) – po jednej stronie,
  • na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do Trzeboszańskiej) – po jednej stronie,
  • jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, również na nowo budowanym parkingu – wjazd na wysokości ul. Wieleckiej.

Dojście do cmentarza możliwe będzie zarówno przez bramę główną, jak i od strony nowo budowanego parkingu.

Cmentarz komunalny na ul. Łukasińskiego

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach.

Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Kierowcy proszeni są o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Darmowa komunikacja miejska i dodatkowe linie

Mieszkańcy Świdnicy zachęcani są do pozostawienia swoich samochodów i skorzystania z komunikacji miejskiej. W czwartek, 1 listopada przejazd autobusami będzie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy. W czwartek, 1 listopada uruchomione zostaną dodatkowe linie:

S-1 – trasa przejazdu: K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego – Pl. Św. Małgorzaty – Muzealna – Pl. Grunwaldzki – Al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska,

S-2 – trasa przejazdu: W. Sikorskiego – L. Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna – Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska,

S-3 – trasa przejazdu: (Wokulskiego – Metalowców -) M. Kopernika – Jodłowa – Bystrzycka – Kraszowicka – Zielona – Słowiańska.

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2, S-3, nr 6 będzie udostępniony na przystankach i na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl.

Linie autobusowe nr 50, 52 kursować będą wyłącznie w godzinach 7.00 – 9.00 i po godz. 16.00 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w dni robocze.

Linia nr 6 w godzinach od 8.30 – 16.00 kursować będzie co 20 minut. Do godz. 8.30 oraz po godz. 16.00 kursy będą wykonywane według sobotniego rozkładu jazdy. W przypadku linii nr 30 wszystkie kursy docierać będą do ul. Słowiańskiej, a kursy linii nr 10 – do ul. Strzelińskiej. Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy jak w niedzielę i święta.

Jak informuje świdnickie MPK, w okresie od 31 października do 3 listopada (czwartek-niedziela) wprowadzone zostaną przystanki zastępcze: przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z ul. Słowiańskiej) oraz przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza). W dniu 1 listopada każdemu przysługuje uprawnienie do bezpłatnych przejazdów.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułStrzegomianie wybrali! Co zostanie zrobione w ramach budżetu obywatelskiego?
Następny artykułŚwidnica we mgle [FOTOREPORTAŻ]