Strona główna Wydarzenia Żarów „Kochasz dzieci, nie pal śmieci!” Ekologiczna akcja w Wierzbnej

„Kochasz dzieci, nie pal śmieci!” Ekologiczna akcja w Wierzbnej

0

O tym, że w piecach nie wolno palić śmieciami wiedzą nawet najmłodsi. Mieszkańcy Wierzbnej uświadamiają dzieciom, jak ważny jest problem spalania śmieci w przydomowych piecach i niskiej emisji.

Akcję ekologiczną zorganizowała radna Zuzanna Urbanik. Jej zwieńczeniem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym udział wzięli najmłodsi mieszkańcy Wierzbnej i Bożanowa. Uczestnicy wydarzenia mogli też wymienić plastikowe butelki na Eko Torby.

Celem całej akcji było przede wszystkim uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci i innych trujących opałów w piecach domowych. Dzieci już wiedzą, że spalanie śmieci w piecach centralnego ogrzewania jest nie tylko szkodliwe, ale także niebezpieczne. Dziękuję wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie za piękne prace plastyczne. Wykazały się pomysłowością i kreatywnością. A mieszkańcy, którzy zostawili nam plastikowe butelki otrzymali torbę Eko Wierzbna, które uszyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Butelki na Eko Torby można wymieniać w sklepie u p. E. Cieślik – mówi radna Zuzanna Urbanik.

Za udział w konkursie plastycznym „Kochasz dzieci, nie pal śmieci” wszystkie dzieci otrzymały nagrody i upominki. Zwyciężczynią została Wiktoria Plizga i to właśnie jej praca będzie plakatem promującym akcję ekologiczną.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułZdobi ją mural, szpeci zaniedbany skwer. Będą zmiany przy Spółdzielczej?
Następny artykuł10 TENORÓW już w grudniu wystąpi w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]