Strona główna 112 Jechał 101 km/h, stracił prawo jazdy

Jechał 101 km/h, stracił prawo jazdy

13

Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali 25-letniego kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Kierujący Jaguarem mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi, a także stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na terenie Świdnicy 25-letniego mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Jaguar, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna jechał z prędkością aż 101 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Do zatrzymania doszło na ulicy Esperantystów.

Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych, 10 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące. – Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy – przypomina rzecznik KPP w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/