Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska ICE ratuje życie

ICE ratuje życie

0

Uczniowie klasy 5b SP w Jaworzynie Śl. przy wsparciu wychowawczyni Ewy Grobelnej postanowili przyłączyć się do europejskiej akcji wpisywania do książki telefonicznej w komórce przed nazwiskiem osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku trzyliterowy skrót angielskiego zwrotu In Case of Emergency. Uczniowie przeprowadzili akcję środowiskową „PODAJ DALEJ ‘’.


Na godzinie wychowawczej dzieci poznały główną ideę ICE – międzynarodowego skrótu w telefonie komórkowym, który ma służyć w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osobami osoby poszkodowanej. Każdy w swoim telefonie może umieścić pod ICE osobę, z którą należy się skontaktować. To bardzo często właśnie telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy poszkodowanej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.

Uczniowie na godzinie wychowawczej wstukali w swoje telefony komórkowe skrót ICE, oczywiście najczęściej pojawiała się mama, tato. Mieli także za zadanie przekazać tę informację rodzicom, krewnym, sąsiadom i swoim rówieśnikom, aby zrobili to samo.

Akcja wpisywania w telefony komórkowe ICE bardzo spodobała się uczniom, dlatego postanowili rozszerzyć swoje działania na mieszkańców Jaworzyny Śl. Na zajęciach rozpoczęli omawianie plakatów. Chcieli, aby informacji powstało dużo, więc podzielili się na kilka zespołów. Każda grupa przygotowała także ulotki, które  dzieci rozdały mieszkańcom gminy Jaworzyna Śl. Okazało się, że inicjatywa spotkała się z dużą życzliwością środowiska. Tablice ogłoszeń ozdobiły kolorowe   reklamy ICE. Najważniejsza idea tego przedsięwzięcia to informacja na temat możliwości lepszego i sprawniejszego ratowania życia ludzkiego.

/Informacja SP w Jaworzynie Śląskiej, opr. red./

Poprzedni artykułZacięte i emocjonujące widowisko w Gubinie
Następny artykuł90 przydrożnych drzew do wycinki [FOTO]