Strona główna Wydarzenia Świdnica I Świdnicki Turniej Zawodoznawczy

I Świdnicki Turniej Zawodoznawczy

0

Ponad sześćdziesięcioro uczestników z dziewięciu szkół podstawowych, w tym szkoła ze Strzelec; jedenaście różnorodnych konkurencji związanych z doradztwem zawodowym- rynkiem pracy i pracownikiem, i trzy godziny  zabawy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy – gospodarzy. Tak wygląda statystyka  I Świdnickiego Turnieju Zawodoznawczego.


19 listopada 2019r. z inicjatywy doradcy zawodowego SP 105 w Świdnicy Renaty Jończyk i we współpracy Sieci Doradców Zawodowych Ziemi Świdnickiej odbył się turniej zawodoznawczy skierowany do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych. Celem spotkania było zaangażowanie młodzieży do działań z zakresu orientacji zawodowej, zachęcenie do planowania własnej ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej, popularyzacja wiedzy z zakresu problematyki kształtowania kariery edukacyjno-zawodowej, przybliżenie zagadnień ze świata zawodów, pracy, rynku pracy, pobudzanie aktywności i kreatywności, wreszcie zachęcenie młodzieży do poznania świata zawodów oraz środowiska pracy różnych profesji.

Wśród zadań znalazły się takie, które wyzwoliły pokłady kreatywności, aktywności i solidarności. Sześcioosobowe zespoły projektowały koszulki wybierając osoby znane i cenione za swoją działalność, zdobycze naukowe, osiągnięcie sukcesu. Pojawił się więc Henryk Sienkiewicz, Maria Curie- Skłodowska, Olga Tokarczuk, ale także Fredy Mercury czy Roksana Węgiel. Układano gwoździe w poziomie, zmieniano zawody znanym i lubianym np. Magdzie Gessler czy Robertowi Lewandowskiemu. Przygotowano z przypadkowo dobranych materiałów nowoczesne narzędzia pracy, rozwiązano szereg krzyżówek oraz rebusów, ułożono piramidy zawodowe.

Mimo wspaniałej atmosfery oraz formy zabawowej zadaniem turnieju było wyłonienie zwycięzcy, który otrzymał puchar przechodni Prezydent Miasta Świdnicy.

Zwycięzcami został zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

/Ilona Sipowicz, SP nr 105 w Świdnicy/

Poprzedni artykułListopad w obiektywie czytelników [KONKURS]
Następny artykułPłyty do suchej zabudowy – idealne rozwiązanie do wykończenia wnętrz