Strona główna Sport Inne Dwie wygrane i awans na dalszy szczebel rozgrywek

Dwie wygrane i awans na dalszy szczebel rozgrywek

0

Młode koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy stanęły na najwyższym podium w zawodach mini-piłki koszykowej dziewcząt klas 5-6 w ramach rozgrywek „Współzawodnictwa szkolnego 2019-2020”. Do zawodów, które odbyły się 13 listopada w hali na Zawiszowie stanęły tylko trzy reprezentacje świdnickich podstawówek.

Pozostałe trzy wcześniej zgłoszone drużyny, w ostatniej chwili nie dotarły na start imprezy. W tym wypadku wiadomo było, że każdy zespół zakończy zawody z medalem. Zespół z SP 4 rozpoczął bardzo pewnie, wygrywając swoje pierwsze spotkanie 23:4 z dziewczętami z SP 2. Drugi mecz był już bardziej wyrównany. „Czwórka” pokonała jednak ekipę SP 6 w stosunku 24:14, zapewniając sobie pierwsze miejsce w igrzyskach i awans na dalszy szczebel rozgrywek. Na zakończenie bardzo wyrównana rywalizacja o drugie miejsce czekała drużyny SP 2 i SP 6. Przez całe spotkanie wynik oscylował w granicach remisu i dopiero ostatnia kwarta, a właściwie finałowe 2 minuty dały zwycięstwo koszykarkom z SP 2 (14:11). Na zakończenie organizator zawodów, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki swoich drużyn: Aleksandra Nieciąg (SP 2), Izabela Skowrońska (SP 4) i Jagoda Regnowska (SP 6).