Strona główna Sport Piłka ręczna Do Świdnicy zawita zdecydowany lider tabeli

Do Świdnicy zawita zdecydowany lider tabeli

0

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa, rewelacyjny beniaminek – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie zawita do Świdnicy w ramach 9. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych. Czy Szare Wilki obronią swoją twierdzę, w której w tym sezonie jeszcze nie straciły punktu? Starcie z liderem tabeli już w sobotę, 16 listopada o godzinie 17.00 w hali Zawiszów im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno.

Szczypiorniak Gorzyce Wielkie to stosunkowo nowy punkt na mapie polskiego handballu. Leżąca niemal na przedmieściach Ostrowa Wielkopolskiego wieś liczy niespełna 2,5 tysiąca mieszkańców. Zespół tworzą gracze w przeszłości związani przede wszystkim z Ostrovią, ale także innymi wielkopolskimi klubami. W kadrze nie brakuje doświadczonych graczy o znanych nazwiskach z braćmi Dutkiewiczami na czele. Skrzydłowy Paweł jest aktualnie najlepszym strzelcem II ligi. W ośmiu meczach zaliczył aż 83 trafienia!

Osiągane przez Szczypiorniak wyniki nie są więc wielkim zaskoczeniem. Już przed sezonem w środowisku mówiło się, że ten zespół będzie jednym z głównych pretendentów do awansu. Rozgrywki tylko to potwierdzają, Po ośmiu kolejkach Szczypiorniak ma na koncie komplet zwycięstw. Chyba najcenniejszą wygraną była ta z drugiej kolejki, gdy na wyjeździe pokonał 27:25 Żagiew Dzierżoniów. Gorzyczanie wygrali już także z ekipami z Oleśnicy, Wolsztyna, Legnicy, Świebodzina, Kościana, Nowej Soli i Brzegu.

Nie ma wątpliwości, że przed świdniczanami bardzo trudny mecz. Można spodziewać się zaciętej walki. Podopieczni Krzysztofa Terebuna z pewnością nie stoją na straconej pozycji, a dodatkową mobilizacją jest świadomość, że jako pierwsi w lidze mogą rywalom zabrać punkty. Przy wsparciu świdnickich kibiców wszystko jest możliwe!

CO: Mecz II ligi piłki ręcznej: ŚKPR Świdnica – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie

KIEDY: Sobota, 16.11.2019, godzina 17.00

GDZIE: hala na osiedlu Zawiszów, ul. Galla Anonima 1

BILETY: 5 zł – normalny, dzieci i młodzież co 18 lat – wstęp wolny

9. kolejka (16-17.11):
ŚKPR Świdnica – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie (sb. 17.00)
Tęcza Kościan – Wolsztyniak
Trójka Nowa Sól – Zew Świebodzin
Orlik Brzeg – EUCO UKS Dziewiątka Legnica
Sparta Oborniki Wlkp. – Żagiew Dzierżoniów
Moto Jelcz Oława – SPR Oleśnica
GOKiS Kąty Wrocławskie pauzuje

/ŚKPR/

Poprzedni artykułDwie wygrane i awans na dalszy szczebel rozgrywek
Następny artykułTańszy wstęp na kort tenisowy? „Cennik pozostaje jednym z najbardziej korzystnych w okolicy”