Strona główna 0_Slider Drzewa do wycinki przy II LO

Drzewa do wycinki przy II LO [FOTO]

2

Były w bardzo złym stanie i stanowiły zagrożenie. Jedno z nich upadło na samochody, zaparkowane przy płocie – tłumaczy konieczność wycinki Jacek Iwancz, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy i zapewnia, że szkoła posadzi nowe okazy.

Pod topór poszło 15 drzew. – To topole i lipy, liczące ponad 100 lat. Drzewa do usunięcia zostały wskazane przez fachowców – zapewnia Jacek Iwancz. – Rzeczywiście kilkanaście drzew było w złym stanie – mówi arborysta Paweł Gromek, który, choć nie wykonywał ekspertyzy, przyglądał się rosnącym przy szkole topolom i lipom.

Uzyskaliśmy zgodę miasta Świdnicy na przeprowadzenie wycinki. Oczywiście wiąże się ona z nakazem posadzenia nowych drzew, ale w jakim będzie to miejscu, zdecydujemy w przyszłym roku – tłumaczy dyrektor szkoły. W miejscu, gdzie trwa wycinka, starostwo powiatowe planuje wybudowanie hali sportowej. Nie wiadomo jednak, kiedy ten plan może zostać zrealizowany. – Jeśli nie będziemy mogli sadzić drzew w tym samym miejscu, zrobimy to po drugiej stronie szkoły. Pan Hubert Kozłowski z Urzędu Miejskiego (wydział ochrony środowiska, przyp. red.) obiecał nam wsparcie i już znalazł kilka dogodnych punktów dla nowych drzew.

Szkoła planuje również uprzątnięcie miejsca wycinki. – Na wiosnę wspólnie z Samorządem Uczniowskim zdecydujemy, czy i jak zagospodarować ten teren – dodaje Jacek Iwancz.

Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWiceminister klimatu ze Świebodzic
Następny artykułJakie buty do bordowych spodni?