Strona główna 0_Slider Chrzciny, czyli dwunasta premiera amatorskiej grupy ze Świdnicy

Chrzciny, czyli dwunasta premiera amatorskiej grupy ze Świdnicy

0

Dyrektorzy, nauczyciele, poetka – na co dzień odpowiedzialni i poważni, raz do roku wcielają się w role aktorów. I to z takim powodzeniem, że spektakle sprzedają się na pniu!  Grupa dorosłych, działająca w ramach projektu Alchemia teatralna w Świdnickim Ośrodku Kultury, tradycyjnie w grudniu przedstawi najnowszą sztukę.

Zespół, działający od 2008 roku przy wsparciu aktora i reżysera Juliusza Chrząstowskiego oraz Tomasza Dajewskiego, wypracował już własny styl i dobrą markę. W sezonie 2015/16 zachwycił Fredrowską komedią “Gwałtu, co się dzieje”, wcześniej publiczność śmiała się na “Naszej III B”, “Fioletowej krowie”, “Romansach i papierosach”. Nie zabrakło też wzruszającego projektu “Sami obcy”. Widzowie zaśmiewali się na inspirowanej Mrożkiem sztuce “Sekretne życie tygrysów łazienkowych”. Przed rokiem grupa grała spektakl „Rzecz o Hamlecie w pewnym powiecie”.

Najnowszy tytuł to „Chrzciny. Komedia, przynajmniej w założeniu”,  komediowa opowieść o wiecznie trapiących nas problemach rodzinnych, które lubią eskalować w momencie, gdy wszyscy spotykają się w jednym miejscu przy uroczystych okazjach. Konflikty, wzajemne wyrzuty i pretensje, rozziew pomiędzy miastowymi i tymi, ze wsi są paliwem napędzającym akcję tej szalonej farsy.

Zdjęcia z prób Wojciech Skiślewicz:

autor: Andrzej Rozmus
reżyseria: Juliusz Chrząstowski,
ruch sceniczny: Tomasz Dajewski
scenografia: Robert Kukla
aranżacje muzyczne: Dariusz Jaros

obsada: Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Angelika Jaśkiewicz, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Marta Żywicka-Hamdy, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Jacek Iwancz, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn

Premiera 15 grudnia o godz.19.00 oraz kolejne spektakle: 16 i 17 grudnia o godz.19.00

sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43)

bilety 10 zł /info https://bilety.sok.com.pl/  (w sprzedaży od 28 listopada)

Poprzedni artykułRok po wyborach samorządowych: którzy radni najaktywniejsi?
Następny artykułWiceminister klimatu ze Świebodzic