Strona główna Wydarzenia Świdnica Chłopska po remoncie

Chłopska po remoncie [FOTO]

5

Zakończyły się prace przy przebudowie 300-metrowego fragmentu ulicy Chłopskiej. Na wykonanie robót przeznaczono 1 mln 73 tys. złotych.

Przez kilkadziesiąt lat mieszkańcy z okolic ulicy Chłopskiej zmagali się z pyłem unoszącym się nad gruntową drogą w lecie i błotnistą nawierzchnią po opadach. Wielokrotnie apelowali o poprawę stanu tej drogi. W marcu 2017 roku, podczas spotkania z mieszkańcami Kraszowic prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska zapewniała, że Chłopska zostanie gruntownie wyremontowana. – Czekaliście już tyle lat, to jeszcze jeden rok wytrzymacie – przekonywała. W 2018 roku miasto zdołało przygotować projekt przebudowy oraz zakończyć przejęcie części gruntów i wypłacić odszkodowania Skarbowi Państwa. Ostatecznie przetarg na wykonanie remontu ogłoszono na początku roku 2019.

Pod koniec kwietnia na plac budowy wkroczył wykonawca – Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane STA-DAR Dariusz Stańczyk ze Świebodzic. W ramach przebudowy ulica Chłopska, a właściwie blisko 300-metrowy odcinek zaczynający się przy skrzyżowaniu z Kraszowicką i prowadzący w stronę krzyżówki z ulicą Poprzeczną, zyskał nową nawierzchnię jezdni o szerokości 4,5 metra. Powstał też chodnik od strony budynków mieszkalnych oraz 41 miejsc parkingowych. Dodatkowo, z uwagi na „nieprzejezdny dalszy odcinek Chłopskiej”, na krańcu wyremontowanego fragmentu został wybudowany plac do zawracania. Zgodnie z pierwotnymi zapisami umowy między miastem a wykonawcą, inwestycja miała być gotowa do 31 października 2019 roku.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDzielnicowi rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie
Następny artykułBumerang Wrocław najlepszy w piłkarskim turnieju z cyklu „JAKO Polonia Stal Świdnica Cup”! [FOTO]