Strona główna 0_Slider Biegi, akademie patriotyczne i koncerty na 101. rocznicę odzyskania niepodległości

Biegi, akademie patriotyczne i koncerty na 101. rocznicę odzyskania niepodległości

0

Samorządowcy zapraszają mieszkańców powiatu świdnickiego na wydarzenia i uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Gmina Dobromierz

O godzinie 12.00 w kościele pw. św. Barbary w Gniewkowie, rozpocznie się Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy nastąpi przemarsz do świetlicy wiejskiej w Gniewkowie, gdzie odbędzie się akademia patriotyczna.

Jaworzyna Śląska

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada o godzinie 9.00 zostanie rozegrany XIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. (więcej informacji)

11 listopada o godzinie 10.00 w Urzędzie Miejskim przy ul. Powstańców 3 odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, a w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca w Jaworzynie Śląskiej o godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji naszej Ojczyzny. Po mszy świętej odbędzie się przemarsz do parku przy ul. 1 Maja, gdzie pod pomnikiem ofiar o niepodległość zostaną złożone okolicznościowe wiązanki i wspólnie odśpiewanie “Roty”.

Miłośnicy sportu i amatorzy biegania zachęcani są do udziału w VIII Biegu Niepodległości o charakterze otwartego biegu ulicznego, który podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Bieg wystartuje o godzinie 14.00. (więcej informacji)

Strzegom

Świdnica

Świebodzice

W Świebodzicach uroczyste obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się 11 listopada o godz. 12.00 na Rynku. Przed Ratuszem odbędą się impresje historyczne “A Polskość jest w nas, a serce wciąż bije dla Niepodległej… Bądź łaskaw być z nami!”.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt, uczestnicy przemaszerują z Rynku na Plac Kościelny, gdzie odbędzie się Msza Święta za Ojczyznę, a po niej uroczystości patriotyczne pod płytą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców na godzinę 17.00 do Miejskiego Domu Kultury na uroczystą wieczornicę, prowadzoną przez harcerzy ze szczepu IMAGO.

Żarów

Burmistrz Leszek Michalak oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapraszają wszystkich mieszkańców na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Program obchodów:

11 listopada

  • godz. 11.30 msza święta w intencji Ojczyzny Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • godz. 12.30 przemarsz pocztów sztandarowych ulicami miasta
  • godz. 13.00 uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Narodowej: okolicznościowe przemówienia burmistrza Leszka Michalaka, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy,
  • godz. 17.00 koncert galowy XXI Festiwalu Pieśni Patriotycznej (hala sportowa GCKiS).

12 listopada

  • Szkolne biegi niepodległościowe (teren wokół boiska Orlik w Żarowie, ul. Piastowska 10A. godz. 11.00).

14 listopada

  • Prelekcja Bogdana Muchy „Uzbrojenie Wojska Polskiego w latach 1918-1939 (Żarowska Izba Historyczna, godz. 12.00).
  • Spotkanie autorskie i promocja książki „Tajemnice Ziemi Żarowskiej” autorstwa Bogdana Muchy (Żarowska Izba Historyczna, godz. 18.00).

/opr. mn/