Strona główna 0_Slider Adaś Chodyniecki multimedalistą Mistrzostw Polski!

Adaś Chodyniecki multimedalistą Mistrzostw Polski!

0

Po raz kolejny z fantastycznej strony zaprezentował się dwunastoletni Adam Chodyniecki. Młody świdniczanin został prawdziwą gwiazdą rozgrywanych w Gdańsku Targów „Gra i Zabawa”, podczas których odbyły się także Mistrzostwa Polski Juniorów 2019 w speedcubingu. To dyscyplina, w której zawodnicy układają kostkę Rubika i inne kostki logiczne.

Adaś wywalczył tytuł mistrza Polski w swojej najważniejszej konkurencji – kostce 3x3x3 w kategorii wiekowej 11-12 lat, ale co ważne został również mistrzem w kostce 3x3x3 w kategorii open do lat 16! Ponadto w konkurencji open do lat 16 zdobył dwa srebrne medale w kostce 4x4x4 oraz w kostce pyraminx. Jednym słowem młody świdniczanin został multimedalistą zawodów, zdobywając największą liczbę medali spośród wszystkich startujących uczestników. Swoimi umiejętnościami, zachowaniem i osobowością zdobył wielką sympatię i uznanie publiczności.

Poprzedni artykułMocne otwarcie sezonu w wykonaniu świdnickich „Tygrysów” [FOTO]