Strona główna 0_Slider 23 kolizje, 2 wypadki, 5 pijanych. Bilans akcji Znicz

23 kolizje, 2 wypadki, 5 pijanych. Bilans akcji Znicz

1

Od czwartku do niedzieli świdniccy policjanci brali udział akcji „Znicz 2019”, dbając o bezpieczeństwo wszystkich osób podróżujących po drogach powiatu. Funkcjonariusze pomagali kierującym oraz pieszym w bezpiecznym dotarciu do celu. W tym czasie na drogach i w okolicach nekropolii służbę pełniło więcej funkcjonariuszy.

Od czwartku, a więc od momentu, gdy rozpoczęto akcję „Znicz 2019”, do niedzieli na terenie powiatu świdnickiego doszło łącznie do 25 zdarzeń drogowych. Odnotowano w ciągu tych dni 23 kolizje oraz 2 wypadki, w których rannych zostały 2 osoby. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali na drogach naszego powiatu 5 kierowców „na podwójnym gazie”, którzy pomimo wielokrotnych apeli zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. To mężczyźni w wieku od 39 do 65 lat – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, zatrzymany przez funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego świdnickiej komendy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,9 promila alkoholu w organizmie – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSkosił ogrodzenie, zatrzymał się na budynku. Nie miał uprawnień do kierowania [FOTO]
Następny artykułMigawki ze Świdnicy. Czekamy na zdjęcia!