Strona główna Wydarzenia Zawsze miej wiedzę na temat soczewek, które nosisz

Zawsze miej wiedzę na temat soczewek, które nosisz

0

Nie noś soczewek kontaktowych! Powie ci osoba, która wie o nich dość niewiele, a jej wiedza opiera się na mitach. Ludzie są przekonani o tym, że w ten sposób umieszczamy bardzo szkodliwe ciało obce wykonane z plastiku prosto do naszego oka. Jeśli myśleć tą kategorią, to nie powinniśmy pozwalać sobie również na plomby w zębach, bo przecież one również są ciałem obcym i nasz organizm w teorii powinien je odrzucać. Do mitów dochodzi przekonanie, że soczewki zawsze stworzono przy użyciu czegoś, co ostatecznie doprowadzi do chorób wzroku.

Rzeczywistość jest – na szczęście – nieco inna. Jeszcze dziesięć lat temu można było faktycznie nieco obawiać się o jakość przeróżnych soczewek kontaktowych (aczkolwiek w niewielkim stopniu), natomiast teraz technologia tak bardzo poszła do przodu, że wykonuje się je z materiałów najlepszej jakości. To z kolei oznacza, że nasze oko przyjmuje soczewkę, która jest dla niego rzeczą bardzo znajomą i chętnie akceptowaną. Nasz wzrok bardzo dzięki temu zyskuje. O owych technologiach poczytać możemy w szczególności na tej stronie: https://twojepierwsze.pl/nosze-soczewki/technologie-soczewkach-kontaktowych/. Warto mieć wiedzę na ten temat, żeby móc odpowiadać osobom, które bazują jedynie na mitach.

Pamiętaj o wymianie soczewek
Niektórzy z oszczędności dochodzą do wniosku, że skoro ich przeznaczona na tydzień soczewka ciągle spełnia sobie zadanie, to co stoi na przeszkodzie, żeby ponosić ją jeszcze kolejny i kolejny tydzień, prawda? I tutaj zaczynają się problemy, bo nie bez powodu producent nakazuje jej zdjęcie po siedmiu dniach – materiał się zużywa, soczewka zaczyna gorzej działać i gorzej oddziałuje na nasze oko. Zdarzają się później nawet skrajne przypadki, niekiedy i choroby. O regularnej wymianie soczewek możemy przeczytać na przykład w tym miejscu: https://twojepierwsze.pl/nosze-soczewki/warto-regularnie-wymieniac-soczewki/.

Konsekwencje zdrowotne spowodowane długim noszeniem tej samej soczewki mogą być różne. Pamiętajmy, że nasze oko samo w sobie filtruje różnego rodzaju kurz i osady. Kiedy na naszym oku znajduje się soczewka kontaktowa, to ona częściowo spełnia to zadanie. Z czasem dzieje się więc tak, że jeżeli jej długo nie zdejmiemy, to na jej powierzchni zaczną pojawiać się bakterie. Może dojść do zapalenia rogówki, może nas zacząć boleć głowa, może dojść do różnego rodzaju nieprzyjemnych infekcji. Jeżeli chodzi o zdrowie, nie powinniśmy oszczędzać i właśnie dlatego trzeba od czasu do czasu wymienić soczewki oraz zawsze stosować się do zaleceń okulisty oraz producenta.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNarkotyki zamiast listu
Następny artykułPadł kolejny rekord podczas Czwartków Lekkoatletycznych [FOTO]