Strona główna 112 Narkotyki zamiast listu

Narkotyki zamiast listu

1

Funkcjonariusze świdnickiego Aresztu Śledczego ponownie udaremnili próbę przemyt narkotyków na teren jednostki. Tym razem środki odurzające usiłowano przemycić w korespondencji.

2 października 2019 roku podczas kontroli korespondencji przychodzącej do skazanych funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Świdnicy zainteresowała przesyłka, w której zamiast listu znajdowało się jedynie popularne czasopismo. Po kontroli z użyciem urządzenia rentgenowskiego okazało się, że w środku znajduje się niezidentyfikowana substancja mogąca stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa jednostki. Jednocześnie dostrzeżono, że poszczególne strony czasopisma są ze sobą sklejone – relacjonuje kpt. Bartłomiej Perlak.

Jak się okazało nie był to przypadek, a sposób na przemyt narkotyków, ponieważ w środku ukryto 0,6 g metamfetaminy i 0,8 g marihuany. – Narkotyki zostały zabezpieczone, a następnie przekazane funkcjonariuszom policji, celem dalszego postępowania w tejże sprawie i zatrzymania nadawcy korespondencji – dodaje Perlak. Zaznacza przy tym, że była to już kolejna udaremniona próba przemytu na teren aresztu.

/Areszt Śledczy w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułZawsze miej wiedzę na temat soczewek, które nosisz