Strona główna 112 Za zbyt szybką jazdę pożegnali się z prawem jazdy

Za zbyt szybką jazdę pożegnali się z prawem jazdy

0

122 km/h, 105 km/h i 104 km/h to prędkości z jakimi w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h, poruszali się trzej kierowcy zatrzymani w ciągu jednego dnia przez policjantów świdnickiej drogówki. Wszyscy trzej musieli na najbliższe 3 miesiące rozstać się ze swoimi uprawnieniami do kierowania.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują. Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach, tłumaczą, że śpieszą się po dzieci. Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zmotoryzowanych nie odstraszają też zaostrzone przepisy, które za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h przewidują zatrzymanie prawo jazdy kierującemu oraz wydanie przez starostę decyzji administracyjnej o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. W ostatnich dniach zatrzymano kolejnych kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość.

122, 105 i 104 km/h to prędkości z jakimi, po drogach gminy Świebodzice i Jaworzyna Śląska z ograniczeniami do 50 km/h, pędzili kierowcy BMW, Renault i Audi zatrzymani przez policjantów ze świdnickiej „drogówki”. Kierujący zostali ukarani mandatami, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto będą musieli przesiąść się na najbliższe 3 miesiące na fotel pasażera – wylicza Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Elita parkuje, inni poszukują?” Parking przed starostwem głównie dla urzędników
Następny artykułAnatol Szpur: „Ponad 90% Polaków jest bezpartyjnych”