Strona główna Sport Piłka nożna Wielka kompromitacja AKS-u Strzegom!

Wielka kompromitacja AKS-u Strzegom!

0

Bardzo krótko piłkarze AKS-u Strzegom cieszyli się z kolejnego zwycięstwa na boiskach grupy zachodniej IV ligi. Podopieczni Roberta Bubnowicza rozgromili na wyjeździe 5:0 zespół Orkanu Szczedrzykowice. Problem jednak w tym, że na przeszkodzie stanęła nieznajomość regulaminu rozgrywek. Mecz dziś zweryfikowano jako walkower!

Samo spotkanie to dominacja strzegomskiego zespołu. Nasi piłkarze po dwóch trafieniach Kamila Sadowskiego prowadzili do przerwy 2:0. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się jeszcze Kamil Młodziński, Damian Bogacz i Wojciech Durajczyk. Tuż po zakończeniu pojedynku zaczęły pojawiać się spekulacje, że zawody mogą zakończyć się walkowerem. Wszystko przez nieznajomość regulaminu rozgrywek. Strzegomianie przeprowadzili aż 7 zmian (regulamin pozwala na 6), w tym jedną dosłownie na kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra. Dziś mecz oficjalnie zweryfikowano jako walkower na korzyść Orkanu Szczedrzykowice. Jakby na to nie patrzeć, tego typu wpadka w takiej lidze i w takiej sytuacji (AKS był współliderem tabeli) jest po prostu kompromitacją. Strzegomianie tracą obecnie po 3 punkty do prowadzących w lidze – Apisu Jędrzychowice i Chrobrego II Głogów.

Orkan Szczedrzykowice – AKS Strzegom 3:0 (wo)

AKS: Jaroszewski, Zieliński, Durajczyk, Bogacz, Krzymiński, Rytko, Shevchenko, Morawski, Cukier, Migalski, Sadowski oraz Stanuszek, Młodziński, Borowiec, Piątek, Strzyżewski, Żybura, Sabat.

/MDvR/

Poprzedni artykułByły wiceprezydent Suwalski za Adama Markiewicza w Radzie Nadzorczej Invest- Park Development
Następny artykułDachowanie pod Nowym Jaworowem [FOTO]