Strona główna Sport Siatkówka Świetne wyniki młodych zespołów Polonii Świdnica

Świetne wyniki młodych zespołów Polonii Świdnica

0

Bardzo udany weekend zanotowały najmłodsze drużyny Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica – młodziczki i kadetki. Biało-zielone zapisały na swoim koncie w tych grupach wiekowych aż cztery wygrane i jedną przegraną.

Występujące pod wodzą trenera Macieja Leńskiego kadetki ograły we własnej hali drużynę Chełmca Wodociągi Wałbrzych 3:1. Świdniczanki w swoim dorobku mają 8 punktów, na które składają się 3 wygrane i 1 porażka. Taki dorobek daje nam obecnie drugą lokatę w tabeli, jedynie za zespołem Volleya Wrocław. Trzeci stopień podium dla MMKS-u Kłodzko.

MKS Polonia Świdnica – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:1 (25:15, 23:25, 25:9, 25:20)

Polonia: Maliszewska, Kamińska, Dybciak, Jarosz, Mieczakowska, Skarzyńska, Gałecka, Rut, Baścik, Krasoń.

Od dwóch pewnych zwycięstw sezon 2019/2020 rozpoczęły zawodniczki MKS-u Polonia I Świdnica z Ligi Dolnośląskiej Młodziczek. Nasze siatkarki w jednym z meczów zdołały nawet wygrać seta w stosunku 25:0! Podczas pierwszego turnieju nasze siatkarki zmierzyły się we Wrocławiu z miejscową drużyną Volleya II i Olimpią Jawor. W tabeli grupy B świdniczanki mają na swoim koncie komplet punktów, zajmując drugą pozycję. Prowadzi Olimpia Jawor, ale ma rozegrane o dwa spotkania więcej. W najbliższy weekend podopieczne Michała Tomiałowicza czeka właśnie wyjazd do Jawora.

Olimpia Jawor – MKS Polonia I Świdnica 0:2 (19:25, 16:25)

Volley II Wrocław – MKS Polonia I Świdnica 0:2 (5:25, 0:25)

Z jedną wygraną i jedną porażką wyjechały ze Ścinawki Średniej młode siatkarki MKS-u Polonia II Świdnica. Nasza druga drużyna młodziczek z Ligi Dolnego Śląska prowadzona przez Aleksandrę Całkę otwiera obecnie tabelę grupy D. Nasze zawodniczki rozpoczęły od porażki z ekipą Smilebus UKS Wieża II Radków, a następnie pokonały Sudety Kamienna Góra. Biało-zielone z 6 punktami (bilans setów 5:4) są na czele stawki. Drużyna z Radkowa ma jednak tyle samo „oczek” (sety: 4:4).

Smilebus UKS Wieża II Radków – MKS Polonia II Świdnica 2:0 (25:21, 25:16)

MKS Polonia II Świdnica – KS Sudety Kamienna Góra 2:0 (25:9, 25:15)