Strona główna 0_Slider Świdnickie Gryfy 2019 rozdane

Świdnickie Gryfy 2019 rozdane [FOTO]

0

Już po raz 15. podczas polsko-czeskiej Gali Przedsiębiorczości w świdnickim teatrze wręczone zostały nagrody gospodarcze. Statuetki otrzymali przedsiębiorcy ze Świdnicy, ale także firma z Trutnova. Wyróżniono również produkt regionalny. Nagrody specjalne przyznano także najbardziej wyróżniającym się i zasłużonym osobowościom.

Kapituła XV. edycji Świdnickiego Gryfa przyznała nagrody w kategoriach:

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY

Święto Chleba i Piernika – Gmina Jawor, Rynek 1. Wydarzenie łączy sztukę, najwyższy kunszt piekarski i cukierniczy z różnorodnością smaków, gatunków i metod wypiekania. Promocja i kultywowanie staropolskich tradycji możliwe jest dzięki piekarzom z całego kraju i z zagranicy. Celem przedsięwzięcia jest promocja przemysłu piekarskiego i cukierniczego oraz polskiego pieczywa, połączona z kultywowaniem polskich tradycji związanych z wypiekiem chleba.

LIDER MIKROPRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PLIMAT- Centrum Językowe Maciej Pliszka, Świdnica, ul. Łukasińskiego 7 – usługi edukacyjne, nauczanie języków obcych, organizacja i przeprowadzanie egzaminów językowych. Partner  Oxford University Press w ramach prestiżowego programu Oxford Quality. Wykorzystuje najnowsze osiągnięcia metodyki i technologii interaktywnych w nauczaniu. Aktywny ośrodek egzaminacyjny Europejskich Certyfikatów Językowych telc. Stała i profesjonalna kadra organizuje ogólnopolskie projekty: „Polska zna angielski” oraz „Język to podstawa”. Wysoka jakość świadczonych usług i wysoka ocena klientów – to najlepsza reklama firmy.

ZDROWIE I URODA

PROXIMA spółka partnerska lekarze dentyści Oleksy i Karaszewski- Centrum Stomatologii Estetycznej, Ortodoncji i Implantologii Świdnica, ul. Jarzębinowa 24 c – centrum łączy lekarzy, higienistki stomatologiczne oraz laboratoria protetyczne w sposób ukierunkowany na estetykę. To nie tylko medycyna przywracająca zdrowie zębów, dziąseł i zgryzu, ale także medycyna odpowiadająca na współczesne potrzeby ludzi dążących do zadowolenia z własnego wyglądu. Udogodnienia dla pacjentów:  elastyczne godziny otwarcia, prywatny parking, budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych, klimatyzowany. Centrum wyposażone jest w urządzenia i sprzęt pozwalający zapewnić najwyższą jakość usług popartą dyplomami i certyfikatami. Personel stale podnosi swoje kwalifikacje. Firma wygrała konkurs ogłoszony przez Gminę Miasto Świdnica na realizację programu profilaktyki „W Świdnicy bez próchnicy”.

DOBRE SMAKI

AMARETTO Pracownia Działań Twórczych Łukasz Wilczyński, Filip Wilczyński s. c., Świdnica, Rynek 23 – kawiarnia AMARETTO z powodzeniem wpisała się w życie naszego Rynku jako miejsce przyjazne rodzinom. Właściciele kawiarni zajmują się produkcją lodów tzw. rzemieślniczych, w oparciu o najlepsze włoskie produkty, a w sezonie letnim o sezonowe owoce produkowane przez  lokalnych przedsiębiorców. Wszystkie lody owocowe są wegańskie, co bardzo podoba się gościom. Tylko w Amaretto można skosztować lodów ze szpinaku, kiwi, rabarbaru, marchwi, czy też z „lokalnego świdnickiego jasnego”. Właściciele współpracują z organizatorami Festiwalu Bachowskiego, dla którego tworzą smak – Jan Sebastian Bach, serwowany podczas festiwalowych dni.

LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

BEST Systemy Grzewcze sp. z o.o., Świdnica, ul. Towarowa 15 – firma technologiczna w zakresie przemysłowych urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych, instalowania maszyn przemysłowych, usług naprawy i konserwacji maszyn, usług w zakresie badań i analiz technicznych oraz innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu gazowego  i energetycznego. W 2018 r.  powstał w ramach firmy nowy dział „SPACE”, w którym rozwijane są technologie przyszłości. Firma współpracuje z firmami skupionymi wokół technologii kosmicznych i wysokospecjalistycznych. Jest członkiem Klastra Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych, Polskiej Platformy LNG, Izby Gospodarczej Gazownictwa. Współpracuje z uczelniami technicznymi i ośrodkami naukowymi z całego kraju. Firma wdrożyła i stosuje Systemy Zarządzania Jakością ISO 9001:2009. Szczyci się cennymi inicjatywami i aktywną działalnością w zakresie wspierania pomocy społecznej, promocji kultury i sportu, wspiera szkolnictwo zawodowe poprzez praktyki, edukację i staże. Oferuje pracę na lokalnym rynku.

NAJLEPSZA FIRMA TRANSGRANICZNA:

Barbora Petrů i BaJa Design – lokalny producent funkcjonalnej i wygodnej sportowej odzieży dla dzieci i matek. Firma, funkcjonująca na rynku czeskim od 5 lat, stawia na jakości materiałów i szycia. Warsztaty Baja Design znajdują się u podnóża Karkonoszy w Trutnovie. Właścicielka przedsiębiorstwa brała udział m.in. w projekcie „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”, a także uczestniczyła w polsko-czeskim obozie dla dzieci, na którym uczyła najmłodszych rzemiosła.

Podczas piątkowej gali wręczono również dyplomy „Nestorom Biznesu Lokalnego”. W tym roku do grona małych świdnickich firm, mogących się pochwalić wieloletnią działalnością gospodarczą dołączyli – prowadząca sklep z odzieżą Gabriela Nowogrodzka, a także Andrzej Grabowski, właściciel Centrum Urody i Perfumerię „Justyna” oraz sklepu odzieżowego „Anatol”.

Przyznano również nagrody specjalne dla „Wybitnej osobowości” i „Wybitnej osobowości pogranicza”. Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska wyróżniła Krzysztofa Habowskiego, współzałożyciela zatrudniającej ponad 200 osób grupy RST, zaangażowanego w liczne przedsięwzięcia m.in. w realizację programu edukacyjno – gospodarczego „Zostańcie z nami Miasto i Powiat Świdnica”, w tym konkursu „Zalogowani” oraz w organizację RST Półmaratonu Świdnickiego. Natomiast burmistrz Trutnova Ivan Adamiec uhonorował tym tytułem nauczyciela akademickiego i autora licznych prac naukowych prof. dr. hab. Vladimíra Wolfa, niezwykle zasłużonego mieszkańca Trutnova szczególnie w dziedzinie historii i pedagogiki.

Nagrodę specjalną prezydent Świdnicy dla organizacji pozarządowej otrzymało Świdnickie Stowarzyszenie Amazonki, działające w imieniu kobiet dotkniętych chorobą raka piersi oraz prowadzące inicjatywy profilaktyczne.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułPijany kierowca zatrzymany po pościgu
Następny artykułNowa KIA XCEED. Salon PROMOTOR zaprasza na jazdę testową!