Strona główna Wydarzenia Świdnica Sprawdzili wiedzę o Górach Sowich

Sprawdzili wiedzę o Górach Sowich

0

Po raz dwunasty Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy zorganizował Powiatowy Konkurs Turystyczny. Tematem zmagań krajoznawczych, rozgrywanych w ramach Dni Gór, były Góry Sowie.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Świdnickiego. Zmagania otworzyły dyrektor Aldona Liszka-Urbańska oraz dyrektor Biura ds. Europejskich i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Świdnicy – Anna Borowska. Uczestników powitał również świdnicki himalaista i organizator Dni Gór – Piotr Snopczyński.

Podczas pierwszej część konkursu, przygotowanego przez Marcina Niemczyka, Katarzynę Stefanienko i Łukasza Soboczyńskiego, uczniowie rozwiązywali zadania testowe.

W przerwie między etapami uczestnicy wysłuchali relacji z himalajskich podróży  Piotra Snopczyńskiego oraz skorzystali z poczęstunku, przygotowanego i serwowanego przez uczniów ZSHT pod kierunkiem Emilii Młynarczuk, Ewy Rudownik i Urszuli Żemojcin-Kowalskiej.

Do kolejnego etapu – prezentacji – zakwalifikowało się pięcioro uczniów szkół podstawowych i czworo ze szkół ponadpodstawowych. Decyzją jury nagrodzeni zostali:

Szkoły podstawowe:

1. Bartłomiej Kotlicki, SP4 Strzegom,
2. Adam Szewrański, SP6 Świdnica,
3. Mateusz Lesiak, SP w Lutomii Dolnej.

Szkoły ponadpodstawowe:

1. Aleksandra Fedak, ZS Strzegom,
2. Ryszard Chereźniak, I LO Świdnica,
3. Kinga Kępa, II LO w Świdnica.

Nagrody w postaci sprzętu turystycznego ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

/ZSH-T w Świdnicy/

Poprzedni artykułTrwa przebudowa śródrynkowego budynku. Jak wygląda wewnątrz? [FOTO]
Następny artykułSpódnice damskie na jesień – co będziemy nosić?