Podczas inauguracji sportowego roku szkolnego 2019/2020 odbyło się w Olszynie w czwartek, 10 października uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych dziesięciu szkół województwa dolnośląskiego we współzawodnictwie sportowym za rok szkolny 2018/2019.
Szkoła Podstawowa nr 105 ze Świdnicy pierwszy raz w historii znalazła się na podium, zajmując bardzo wysokie 3. miejsce na 558 szkół biorących udział w rozgrywkach sportowych na Dolnym Śląsku. Nagrodę, z rąk mistrza olimpijskiego z Moskwy w skoku o tyczce Władysława Kozakiewicza, w imieniu szkoły odebrał nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Kondzior. Sukces Szkoły Podstawowej nr 105 był zwieńczeniem wytrwałej pracy nauczycieli wychowania fizycznego, którzy doprowadzili uczniów do siedmiu finałów dolnośląskich, zajmując w nich miejsca na podium, a także do jednego finału ogólnopolskiego.
Uzyskanie wyniki:
– drużynowe biegi przełajowe – 1. miejsce, opiekun: Paweł Kondzior
– drużynowe biegi przełajowe – 7. miejsce w Polsce, opiekun: Paweł Kondzior
– piłka siatkowa dziewcząt – 2. miejsce, opiekun: Magdalena Sadowska
– piłka siatkowa dziewcząt czwórki – 2. miejsce, opiekun: Piotr Godula
– sztafetowe biegi przełajowe chłopców – 3. miejsce, opiekun: Paweł Kondzior
– piłka ręczna chłopców – 3. miejsce, opiekun: Krzysztof Terebun
– indywidualna lekkoatletyka – 1. miejsce 300m Nina Jasiecka, opiekun: Paweł Kondzior
– indywidualna lekkoatletyka 3. miejsce 2000m Karol Walichnowski, opiekun: Paweł Kondzior
/MDvR/

![Polonia z najwyższym zwycięstwem w sezonie, mistrzostwem rozgrywek i awansem wyżej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/724216712_999133263011870_864029508461218601_n-238x178.jpg)
![Tak bawili się Świdniczanie podczas sportowego pikniku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Dni-Swidnicy-2026-D3-piknik-sportowy-2026.06.14-37-238x178.jpg)
![Strzegomska Dwunastka po raz trzynasty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Strzegomska-Dwunastka-2026.06.13-10-238x178.jpg)
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



