Strona główna Wydarzenia Strzegom Są pieniądze na miejsca żłobkowe w Strzegomiu

Są pieniądze na miejsca żłobkowe w Strzegomiu

0

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zakończył kolejny konkurs na utworzenie nowych żłobków i miejsc w istniejących już placówkach na Dolnym Śląsku. W środę, 9 października beneficjenci z Dolnego Śląska wzięli udział we Wrocławiu w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Wśród miejscowości, które skorzystają z tego rozdania, znalazł się Strzegom.

Blisko 45 mln zł przeznaczono na 729 miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych.

Fundusze na rozwój lub wyposażenie żłobków i klubów malucha obecnie trafiły do
22 projektodawców. Do dziś zapadła decyzja o realizacji w sumie 125 projektów wartych 181,8 mln zł, co pozwoli na utworzenie 4.029 miejsc w żłobkach i klubach malucha, zatrudnienie 490 niań i opiekunów dziennych.

Działamy kompleksowo, bo oprócz funduszy na przygotowanie żłobków i klubów dziecięcych, przekazujemy pieniądze na funkcjonowanie placówki przez dwa lata. Wynagrodzenia personelu, koszt za wyżywienie i pobyt dziecka sprawiają, że w placówkach obowiązuje symboliczna opłata dla rodziców 150-250 zł miesięcznie. Ze wsparcia mogą skorzystać rodzice, którzy chcą wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, czy też wychowawczym, a także osoby bezrobotne i pracujące, których dzieci mają mniej niż 3 lata – dodaje Bartosz Kotecki, p.o. dyrektora DWUP.

Ponad 2,9 mln zł otrzyma Fundacja Edukacji Europejskiej, która wspólnie z partnerami, Gminą Strzegom i Gminą Miejską Jedlina-Zdrój utworzy 50 miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat w Strzegomiu i Jedlinie Zdrój.

/DWUP, opr. red./

Poprzedni artykułByk przygniótł pracownika
Następny artykułDworzec w Imbramowicach do remontu. Na swoją kolej czeka Strzegom