Strona główna Wydarzenia Strzegom Ruszyło głosowanie na projekty strzegomskiego budżetu obywatelskiego

Ruszyło głosowanie na projekty strzegomskiego budżetu obywatelskiego

0

Mobilne boisko, wybieg i park zabaw dla psów, pomnik harcerskiej lilijki, rewitalizacja podwórza, a może zakup strojów teatralnych? To niektóre z projektów tegorocznej edycji strzegomskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Strzegomia mogą oddawać swoje głosy do 27 października.

Głosować mogą osoby pełnoletnie na stałe zameldowane w mieście Strzegom. Osoby niepełnoletnie posiadające pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych oraz osoby z zameldowaniem czasowym w Strzegomiu będą mogły zagłosować tradycyjnie w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Świdnickiej 15-17 w piątek 25.10.2019 r. od godz. 15.00 do godz. 19.00, w sobotę 26.10.2019 r. od godz. 9.00 do 13.30 oraz od godz. 15.00 do godz. 19.00 a także w niedzielę 27.10.2019 r. od godz. 9.00 do godz. 19.00. W razie pytań mieszkańcy mogą kontaktować się telefonicznie pod numerami: 74 8560 500, 74 8560 550

Ogłoszenie wyników ma nastąpić do 8 listopada 2019 roku.

Projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego:

Projekt 1: Bezpieczne podwórko

Wymiana nawierzchni asfaltowej na ścieżkach ogrodu przedszkolnego przy Publicznym Przedszkolu nr 3 w Strzegomiu, ul. Parkowa 8. Szczegółowy zakres planowanych robót: zerwanie starej nawierzchni asfaltowej, wywiezienie nawierzchni, położenie nowej nawierzchni (podwójnej warstwy emulsji asfaltowej z grysem).

Projekt 2: Pomnik harcerskiej lilijki – harcerska droga w pomniku

W miejscu w którym miałby powstać POMNIK HARCERSKIEJ LILIJKI istnieje już cokół na którym od lat stały pomniki. Cokół ten obecnie jest zniszczony, należy go odrestaurować- uzupełnić brakujące elementy, wypiaskować granit. Następnie zostałby stworzony według projektu pomnik Lilijki wraz z tablicą z pięknym tekstem wielkiego skauta Leopolda Ungeheuera wyrażającym istotę harcerstwa. Montaż pomnika i prace wykończeniowe to ostatni etap. Pomnik wykonany byłby ze Strzegomskiego granitu i granitowych elementów, lilijka również granitowa w innym kontrastującym kolorze. Napis tworzyłyby umieszczone na płycie (również granitowej) litery. Idea- z szorstkiej granitowej skały wyłania się piękna, delikatna, gładka, szlachetna lilijka. Symbol czystości- kompasu wskazującego drogę wszystkich Harcerzy.

Projekt 3: Boisko Mobilne 10m x 15m + nawierzchnia mobilna na boisko 10m x 15m

Mobilne boisko, to system band i profili aluminiowych, tworzących prostą konstrukcję, gwarantującą szybki i bezpieczny montaż i demontaż (max. 45 minut) w krótkim czasie przekształci każdą powierzchnię w boisko sportowe. Mobilne boisko zaprojektowane zostało do użytku na różnych nawierzchniach, takich jak trawa, asfalt, beton, parkiet, nawierzchnie poliuretanowe oraz sztuczne nawierzchnie trawiaste.

Nawierzchnia mobilna, to mata puzzlowa przeznaczona na boisko mobilne o wym. 10m x 15m. Mata składa się z puzzli trawiastych Puzzle Grass 15/96×96 tj. z puzzli o wymiarach 96cm x 96cm, trawy o długości włókien 15mm oraz podkładu amortyzującego z pianki PE o gr. 20mm.

Projekt 4: Boisko Mobilne 10m x 15m

Mobilne boisko, to system band i profili aluminiowych, tworzących prostą konstrukcję, gwarantującą szybki i bezpieczny montaż i demontaż (max. 45 minut) w krótkim czasie przekształci każdą powierzchnię w boisko sportowe. Mobilne boisko zaprojektowane zostało do użytku na różnych nawierzchniach, takich jak trawa, asfalt, beton, parkiet, nawierzchnie poliuretanowe oraz sztuczne nawierzchnie trawiaste.

Projekt 5: Rewitalizacja terenu gminnego – podwórze

Projekt przedstawia plan działań mających na celu: uporządkowanie terenu, wyznaczenie miejsc parkingowych, wytyczenie powierzchni przeznaczonej pod brukowanie, utworzenie dogodnego wjazdu i wyjazdu na ulicę Kamienną.

Projekt 6: Monitoring placu zabaw na ul. Gen. J. Bema, na osiedlu ,,Domki”

Zadanie inwestycyjne polega na zakupie i montażu zestawu do monitoringu na placu zabaw przy ul. Bema w Strzegomiu. W skład zestawu wchodzą: 1x rejestrator 8 kanałowy BCS NVR08025ME, 7x kamera kopułowa LV-AMB3301IP,
1x dysk twardy SATA 1TB, 2x switch 8 kanałowy 4x POE TP LINK TL SF1008P, system zasilania POE będący na pokładzie SWITCHA POE, komplet końcówek.

Projekt 7: Wybieg i park zabaw dla psów

Wykonanie wybiegu i parku zabaw dla psów: ogrodzenie terenu, zachowanie podłoża trawiastego, wyposażenie placu w elementy zabawowe dla psów (tunel przejściowy, obręcz dla przeskoków, platforma dla psów, pochylnia ukośna, równoważnia itp.) Poza tym na parku zostaną zamontowane: 3 pojemniki na psie odchody, regulamin parku zabaw, oraz 3 ławki dla właścicieli. Teren parku zabaw dla psów zostanie również objęty monitoringiem (dwie kamery z rejestratorem).

Projekt 9: Zakup strojów teatralnych w ramach wspierania edukacji teatralnej w gminie Strzegom

W ramach realizacji zadania zostaną zakupione stroje teatralne, które będą wykorzystywane do przedstawień teatralnych, imprez charytatywnych, teatrzyków w szkołach podstawowych, a także podczas zajęć z uczestnikami sekcji teatralnej w Strzegomskim Centrum Kultury.

/mn/

Poprzedni artykułBędzie wizja lokalna w starym szpitalu
Następny artykułŚledztwo w sprawie neonazistowskich koncertów: zarzuty dla 2 osób, kilkanaście przeszukań