Strona główna 112 Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci ordynatora Kubiaczyka

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci ordynatora Kubiaczyka

0

Świdniccy policjanci oraz śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci Zbigniewa Kubiaczyka, ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego oraz zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w świdnickim szpitalu „Latawiec”. 63-latek zmarł nagle podczas pracy.

Wieloletni dyrektor ds. lecznictwa SPZOZ w Świdnicy zmarł 3 października. Jak informował w czwartek dyrektor świdnickiego szpitala Grzegorz Kloc, Kubiaczyk zasłabł na terenie placówki. Ponieważ do tragedii doszło w miejscu pracy, sprawą zajęli się śledczy.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności śmierci Zbigniewa Kubiaczyka – potwierdza Beata Piekarska-Kaleta z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Śledczy będą dążyli do ustalania przyczyny zgonu ordynatora.

***

Zbigniew Kubiaczyk uzyskał uprawnienia lekarza medycyny w 1983 roku. W roku 1988 zdobył tytuł specjalisty pierwszego stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii, a trzy lata później uzyskał specjalizację drugiego stopnia z tej dziedziny. Kubiaczyk od wielu lat kierował oddziałem ginekologiczno-położniczym świdnickiego szpitala. Od kwietnia 2012 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora SPZOZ w Świdnicy. W lutym 2019 roku został wybrany na kolejną, 6-letnią kadencję na tym stanowisku.

/mn/

fot. SP ZOZ Świdnica

Poprzedni artykułRemont mieszkania późną jesienią lub zimą – jak się przygotować?
Następny artykułAuto wypadło z drogi po zderzeniu z dzikiem. Policja apeluje o ostrożność