Strona główna 0_Slider Pożegnali ordynatora Zbigniewa Kubiaczyka

Pożegnali ordynatora Zbigniewa Kubiaczyka

1

Rodzina, przyjaciele, współpracownicy i byli pacjenci pożegnali lekarza, ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego świdnickiego szpitala „Latawiec”. Zbigniew Kubiaczyk spoczął na cmentarzu w Witoszowie Dolnym.

Zbigniew Kubiaczyk uzyskał uprawnienia lekarza medycyny w 1983 roku. Kolejnym krokiem w jego karierze było zdobycie tytułu specjalisty pierwszego stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii w roku 1988, a następnie – trzy lata później – uzyskanie specjalizacji drugiego stopnia z tej dziedziny.

Lekarz od wielu lat kierował oddziałem ginekologiczno-położniczym świdnickiego szpitala. Od kwietnia 2012 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora SPZOZ w Świdnicy. W lutym 2019 roku został wybrany na kolejną, 6-letnią kadencję na tym stanowisku.

Zbigniew Kubiaczyk zmarł niespodziewanie 3 października 2019 roku podczas pracy w szpitalu. Okoliczności śmierci wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Wczoraj została wykonana sekcja zwłok. – Ze wstępnych ustaleń biegłego wynika, że do śmierci doszło z powodu zatrzymania krążenia. Więcej będzie wiadomo po badaniach histopatologicznych pobranych wycinków – mówi zastępca prokuratora rejonowego w Świdnicy Beata Piekarska-Kaleta.

/red./

Poprzedni artykułUciekał przed policją
Następny artykułStrzegom October Festival idzie po rekord