W miniony weekend na Gminnym Lotnisku Sportowo-Dyspozycyjnym odbyły się I Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania pilotów, radnych i samorządowców, którego organizatorem było Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach.
W zawodach wziął udział mi.in. burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec, sekretarz miasta Sabina Cebula, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, wiceprzewodniczący Jan Klepiec oraz Janusz Kościukiewicz, a także świebodziccy radni: Patryk Biały, Marcin Cichoń, Aneta Dobosz, Zofia Marek, Adam Pofelski, Adam Tobiasz oraz Jacek Żygłowicz. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach Grzegorz Glegoła.
Uczestnicy utworzyli 15 drużyn, które w parach wraz z licencjonowanymi pilotami ze świebodzickiego lotniska oraz z zaprzyjaźnionych aeroklubów dzielnie rywalizowali w zawodach. Każda para oddała dwa loty. Na koniec zawodów burmistrz Paweł Ozga oraz prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach wręczyli uczestnikom okolicznościowe dyplomy, a pilotom materiały promujące miasto.
/UM Świebodzice, opr. mn/

![Ósmoklasiści i przedszkolaki zatańczyli poloneza na zakończenie roku szkolnego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swiebodzice-miejski-polonez-2026.06.16-28-238x178.jpg)

![Zatańczyli dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla zwierząt i zachęcali do adopcji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Dzien-Pomocy-Bezdomnym-Zwierzetom-w-Swiebodzicach-2026.05.30-10-238x178.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)




