Strona główna 0_Slider Pierwsze ślizgi już za nami! Świdnickie lodowisko otwarte

Pierwsze ślizgi już za nami! Świdnickie lodowisko otwarte [FOTO]

0

Pogoda za oknem ma niewiele wspólnego z zimową aurą, ale mimo to miłośnicy łyżwiarstwa zdecydowali się wyjąć z szaf sprzęt, zimowe czapki i ciepłe rękawiczki. Pierwsze ślizgawka tego sezonu nie była jednak tak liczna jak przed laty. 

Równo o 8:00 na taflę świdnickiego lodowiska przy ulicy Śląskiej wjechali amatorzy łyżwiarstwa. Tradycyjnie już o tej godzinie, w każdy weekend, dni świąteczne i ferie zimowe łyżwiarze będą mogli jeździć dwie godziny w cenie jednego biletu. Mimo że promocja jest atrakcyjna, a poranna ślizgawka nadal cieszy się zainteresowaniem, to próżno porównywać tegoroczną frekwencję do tej, która przed laty była normą. Podobnie jak w zeszłym roku i teraz kolejek po drzwi wejściowe nie było, a tafla lodowiska nie pękała w szwach.

Lodowisko będzie otwarte od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-21:00. Z tym wyjątkiem, że w tygodniu między godziną 8:00, a 14:30 wstęp na lodowisko zarezerwowany jest dla grup zorganizowanych i szkół. Natomiast w weekendy pierwsza ślizgawka będzie rozpoczynać się o 8:00 do 10:00, a także o 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30 i 20:00.

Godzinna ślizgawka kosztuje od 5 do 6 złotych (bilet ulgowy) oraz od 10 do 12 złotych (bilet normalny). Cena zależna jest od dnia tygodnia. Wraz z biletem można bezpłatnie wypożyczyć kask dla dziecka, a za dodatkową opłatą w ofercie wypożyczalni są łyżwy i specjalne pingwiny-ślizgacze, których zadaniem jest w pomoc dziecku w nauce jazdy na łyżwach. Szczegółowy cennik poniżej:

Cennik

 • BILET TYGODNIOWY (poniedziałek – czwartek): 10 zł normalny, 5 zł ulgowy*
 • BILET WEEKENDOWY (piątek – niedziela): 12 zł normalny, 6 zł ulgowy
 • BILET ZE ŚWIDNICKĄ KARTĄ DUŻEJ RODZINY: dorosły – bilet ulgowy, dzieci – 1 zł
 • BILET ZE ŚWIDNICKĄ KARTĄ SENIORA: bilet ulgowy
 • KARNET DZIESIĘCIOWEJŚCIOWY: 90 zł normalny, 40 zł ulgowy
 • KARNET FERIE: 50 zł (tylko dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii zimowych)
 • BILET GRUPOWY 1 (w godzinach 8.00 – 14.30): 1,00 zł
  Kluby sportowe działające jako fundacje, stowarzyszenia kultury fizycznej z terenu Miasta Świdnica przy organizacji cyklicznych zawodów i turniejów towarzyskich wysokiej rangi, promujących Miasto Świdnica, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne z terenu Miasta Świdnica realizujące obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego i szkolenia w ramach klas sportowych i nieposiadające wystarczającej bazy sportowej, inne podmioty z terenu Miasta Świdnica działające na rzecz dzieci i młodzieży
 • BILET GRUPOWY 2 (w godzinach 8.00 – 14.30): 1,50 zł
  Kluby sportowe działające jako fundacje, stowarzyszenia kultury fizycznej z terenu Miasta Świdnica na prowadzenie zajęć treningowych, organizację turniejów towarzyskich dla dzieci i młodzieży, szkoły ponadgimnazjalne z terenu Miasta Świdnica realizujące obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego i szkolenia w ramach klas sportowych, nieposiadające wystarczającej bazy sportowej
 • WYPOŻYCZENIE KASKU OCHRONNEGO DLA DZIECKA: bezpłatnie z biletem
 • WYPOŻYCZENIE CHODZIKA DLA DZIECKA: 5 zł
 • WYPOŻYCZENIE ŁYŻEW: 5 zł (osoby indywidualne), 3 zł (szkoły, grupy zorganizowane, ŚKDR)
 • OSTRZENIE ŁYŻEW: 10 zł (poniedziałek, środa, piątek w godzinach 17.00-19.00)

* wszystkie ceny biletów za godzinną ślizgawkę
** szczegóły – kontakt z administracją obiektu: 74 852 12 62
ŚOSIR HONORUJE KARTY: Multisport, Fitprofit, Świdnicka Karta Dużej Rodziny, Świdnicka Karta Seniora

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułW nocy z soboty na niedzielę wracamy do czasu zimowego
Następny artykułWidowiskowe ćwiczenia na osiedlu Zawiszów w Świdnicy [FOTO/VIDEO]