Strona główna Bez kategorii Ostatni dzień w pracy

Ostatni dzień w pracy

0

Okres wypowiedzenia pracy lub umowy dobiega końca, wszystkie obowiązki związane z zajmowanym dotychczas stanowiskiem zostały spełnione i przekazane następcy, formalności dopełnione, a biurko sprzątnięte. Jak spędzić ostatni dzień w pracy, by odejść z klasą i do końca zachować miano pozytywnego bohatera?

Dlaczego zmieniasz pracę?
Najczęstsze powody, dla których dotychczasowa praca staje się mało atrakcyjna, są niskie zarobki i brak możliwości rozwoju zawodowego. Oferty pracy prezentowane przez pośredników, m.in. serwis internetowy Pracuj.pl, zachęcają do rozwijania swojej kariery i poszukiwania sprzyjających temu możliwości.

Nie brakuje też osób, które po wielu latach pracy na tym samym stanowisku odczuwają skutki wypalenia zawodowego. W takiej sytuacji pojawia się chęć zupełnej zmiany ścieżki zawodowej.

Bez względu na to, co jest powodem podjętej przez Ciebie decyzji o odejściu z dotychczasowej pracy zadbaj o to, by swoim zachowaniem oraz wypowiedziami nie dyskredytować firmy i współpracowników tylko dlatego, że w Twoim odczuciu nowe miejsce będzie bardziej atrakcyjne.

Zadbaj o jak najlepszą atmosferę
Nieważne jak się zaczyna. Ważniejsze jest jak się kończy. Ostatnie chwile w pracy mogą zdecydowanie zmienić opinię o Tobie. Licz się z tym, że pójdzie ona za Tobą do nowej firmy i przez dłuższy czas może wpływać na relacje z nowymi współpracownikami. Do końca trzymaj więc swoje emocje na wodzy, choć może to być trudne, gdy dotychczasowa praca dała Ci w kość. Zachowaj zimną krew i pożegnaj ją z klasą.

Ostatnie godziny w pracy kuszą, by w niewybredny sposób wypowiedzieć się o negatywnych cechach szefa, wykrzyczeć koledze w twarz wszystkie jego wady i głośno skrytykować współpracę w zespole. Zapanuj nad tym i powstrzymaj się przed wypowiedzeniem na głos swoich myśli. Nie pal za sobą mostów. Może zdarzyć się tak, że los jeszcze wielokrotnie skrzyżuje Wasze ścieżki zawodowe. Lepiej, by towarzyszyły temu miłe wspomnienia z dotychczasowej współpracy.

Zaoferuj swoją pomoc
Pamiętaj, że wraz z dotychczasowym stanowiskiem pracy i obowiązkami, może zostawić niezamknięte projekty lub zadania. Nie odcinaj się od nich. Zaproponuj szefowi i dotychczasowym współpracownikom swoje wsparcie merytoryczne, zanim Twój następca wdroży się w obowiązki. To z pewnością posłuży dobrej opinii o Tobie, a szanse na mocne referencje rosną. Możesz też być pewien, że jeśli w nowej pracy spadną na Ciebie zadania ponad możliwości, pomogą ci koledzy z poprzedniej firmy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidniccy piłkarze mają chrapkę na ósme zwycięstwo z rzędu! [RELACJA LIVE]
Następny artykułCztery żywioły słowa. VI edycja