Strona główna 0_Slider Od licytacji po pokaz mody. Hojne wsparcie dla przyszłej galerio-kawiarni

Od licytacji po pokaz mody. Hojne wsparcie dla przyszłej galerio-kawiarni [FOTO]

0

Prywatny koncert w wykonaniu Zuzanny i Macieja Batorów za 800 złotych, apaszka według projektu Hanny Bakuły za 500 złotych, karnet narciarski w Rzeczce za 100 złotych i tyleż za lalkę wykonaną przez podopiecznych świdnickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej. To tylko część z fantów wylicytowanych podczas imprezy charytatywnej, która odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Celem akcji było zebranie środków na remont i wyposażenie galerio-kawiarni, którą chcą otworzyć niepełnosprawni z WTZ.

Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Stowarzyszenie Bliżej Ciebie przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, chcą być wśród ludzi, pochwalić się swoimi pracami i poprowadzić kawiarnię. Za symboliczną złotówkę miasto wynajmie lokal po sklepie jubilerskim w Rynku, jednak pomieszczenia wymagają remontu i wyposażenia. Jest szansa na pozyskanie dotacji, która pomogłaby zrealizować potrzebne prace, ale konieczne jest posiadanie wkładu własnego – około 50 tysięcy złotych.

Podopieczni WTZ postanowili przeskoczyć także tą barierę. Od kilku tygodni trwa zbiórka na portalu zrzutka.pl, a dodatkowe środki postanowiono zebrać podczas niezwykłej akcji charytatywnej. W środę, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył się pokaz mody w wykonaniu uczestników Warsztatu, połączony z licytacjami oraz muzycznym występem. Nie zabrakło także stoiska z ciastami oraz wyrobami stworzonymi przez podopiecznych WTZ. Ich zaangażowanie docenili hojni darczyńcy, którzy chętnie licytowali nawet najbardziej z banalnych fantów. Jeszcze w czwartek powinna zostać ogłoszona kwota, jaką udało się zebrać podczas akcji.

/mn/

Poprzedni artykułEfektowna gra i dobry występ świdnickich żaków [FOTO]
Następny artykułKolejny dzień utrudnień na Wodnej