Strona główna Bez kategorii O tych kompetencjach nie zapomnij, pisząc swoje CV

O tych kompetencjach nie zapomnij, pisząc swoje CV

3

Znalezienie ciekawej oferty to pierwszy krok w zdobyciu atrakcyjnej pracy. Kolejny to napisanie CV, złożenie dokumentów i udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Do tego, otrzymać na nią zaproszenie nie wystarczy samo wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Potrzebne są też umiejętności dodatkowe i cechy kandydata, które wykorzysta on w przyszłej pracy.

Umiejętności i kompetencje wpisz do CV
Umiejętności i cechy, które Cię charakteryzują, są bardzo ważną informacją dla pracodawcy. Na oferty pracy odpowiadają tłumy kandydatów na dane stanowisko. Z założenia każdy z nich spełnia warunki określone przez pracodawcę w ogłoszeniu.

Przeglądając je np. w serwisie Pracuj.pl łatwo zauważyć, że w każda oferta dzieli się na wymagania, które należy spełniać bezwzględnie oraz na listę umiejętności dodatkowych. Można być niemal pewnym, że znajdą się one w każdym CV. Jeśli więc jest to Twoja wymarzona praca, wyróżnij się z tłumu kompetencjami cennymi na nowym stanowisku, choć pracodawca o nich nie wspomniał. Przejrzyj pozostałe oferty z tej kategorii i tam szukaj inspiracji.

Zarządzanie sobą i wielozadaniowość
Zarządzanie sobą i swoim czasem to bardzo ważna kompetencja. Dobre planowanie, przewidywanie następujących po sobie zdarzeń, trafne szacowanie oceny przyszłej sytuacji doceni każdy pracodawca. A jeśli przy tym potrafisz wykonywać kilka zadań równolegle – będziesz nieocenionym nabytkiem dla firmy.

Pisząc CV i List Motywacyjny pamiętaj, że pracownik potrafiący zarządzać sobą i realizujących kilka zadań w jednym czasie to skarb, którego nie wypuszcza się z rąk. Napisz o tym i nie pozostawiaj wątpliwości, że to właśnie Ciebie trzeba zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Zadbaj też, by spotkanie pozytywnie zweryfikowało Twoją papierową wersję autoprezentacji.

Bądź elastyczny i otwarty na naukę
Zdolności adaptacyjne przydadzą się bez względu na to, po jakie stanowisko pracy planujesz sięgnąć. Współczesny rynek pracy potrzebuje osób elastycznych, które szybko adaptują się w nowym miejscu i nie mają problemów z przyswajaniem nowej wiedzy oraz zdobywaniu nowych kompetencji. Nawet jeśli pracodawca nie wspomniał w ofercie, że poszukuje pracownika z takimi cechami, wspomnij o nich w CV i Liście Motywacyjnym.

Pokaż pracodawcy, że nie boisz się wyzwań i nie przeraża cię niestabilna sytuacja. W jakiekolwiek miejsce rzuca Cię obowiązki, sprostasz im działając sprawnie i profesjonalnie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNawiązały walkę w Jaworze
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]