Strona główna Bez kategorii Najgorsze typy współpracowników

Najgorsze typy współpracowników

0

W pracy spotykamy wiele osób o różnych charakterach i światopoglądach. Dla zachowania zdrowych relacji powinniśmy wykazać zrozumienie dla odmiennych poglądów, a przynajmniej starać się je tolerować. Trudno wszystkich lubić i nikt nie wymaga w pracy zaprzyjaźniania się z każdym współpracownikiem. Są jednak osoby, z którymi szczególnie trudno wytrzymać.

Odpowiedzialność  – a co to jest?
Szczególnie drażniącą cechą współpracowników jest unikanie odpowiedzialności. Gdy coś zaczyna iść nie tak, oni umywają ręce. Twierdzą, że nie mieli nic wspólnego z podjęciem przez zespół nietrafnej decyzji czy podpisaniem kiepskiego kontraktu. Taki człowiek chętnie szuka winnych dookoła i nigdy nie przyzna, że sam coś sknocił. Najgorzej, gdy Pan Nieodpowiedzialny ma zastępować Cię w czasie urlopu. Możesz być pewien, że po powrocie z wakacji do spraw, które zostawiłeś dojdzie mnóstwo niezałatwionych tematów, gdyż Twój zastępca był cały czas bardzo zapracowany i naprawdę nie mógł się nimi zająć.

Nieporadna istotka „weź-mi-pomóż”
Kolejnym irytującym typem jest osoba, która wiecznie ma problemy, nie potrafi sobie poradzić i szuka pomocy wtedy, gdy jesteś najbardziej zajęty. Nie chodzi o to, by nie wspierać współpracowników. Jednak to typ ludzi, którzy pod pretekstem własnej nieporadności chętnie wyręczają się innymi podczas wykonywania nieprzyjemnych i szczególnie trudnych zadań.

Lodówkowy podjadacz
Wspólna jadalnia jest miejscem, gdzie on wyrusza na żer. To jeden z bardziej denerwujących typów w firmie. Bez najmniejszych skrupułów częstuje się cudzym jedzeniem. Szczególnie bezkarnie czuje się, gdy podbiera Twój cukier, podpija mleko lub raczy się kawą. Przecież wziął tylko odrobinkę. Na pewno się nie zorientujesz.

Firmowy plotkarz
Typem, od którego najlepiej trzymać się z daleka, jest etatowy plotkarz. Nie tylko odrywa Cię od obowiązków niestworzonymi opowieściami, ale prowadzi do pogorszenia atmosfery między pracownikami w zespole. Jeśli nie chcesz się irytować ani być kojarzony ze zbyt długim językiem plotkarza, lepiej krótko i zdecydowanie pozbądź się jego towarzystwa, gdy zbliży się do Twojego biurka.

Wieczny maruda
Firmowy maruda jest uciążliwy i potrafi bardzo skutecznie zepsuć atmosferę w zespole. On nie tylko zawsze ma najgorzej, jest najbardziej zapracowany i najmniej doceniany, lecz również ma pesymistyczne podejście do pracy. Trzeba uważać, by nie przejąć jego czarnowidztwa, które może skutecznie obrzydzić nawet bardzo lubianą dotychczas pracę.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzyja to kotka?
Następny artykułDolnośląski Kongres Obywatelski w Krzyżowej pod znakiem jubileuszy [FOTO]