Strona główna Bez kategorii Najgorsze momenty na zmianę pracy

Najgorsze momenty na zmianę pracy

0

Jeśli masz dość swojej pracy i chętnie opuściłbyś już swoje znienawidzone stanowisko, łatwo o pochopne decyzje. Postaraj się powściągnąć emocje, gdyż nie każdy moment jest równie dobry na odejście z firmy. Jeśli masz w planach zmianę pracodawcy, dobrze zaplanuj czas złożenia wypowiedzenia. Może to mieć bardzo duże znaczenie, więc koniecznie kieruj się chłodną kalkulacją.

Planujesz kupić mieszkanie? Zaczekaj ze zmianą pracy!
Dzięki pomocy portalu Pracuj.pl znalazłeś swoje wymarzone miejsce pracy i chętnie pożegnałbyś się jak najszybciej z obecnym pracodawcą? Odradzamy Ci to, jeżeli planujesz złożyć wkrótce wniosek o kredyt hipoteczny. Podczas oceny zdolności kredytowej banki kierują się m.in. stabilnością zatrudnienia. Dużo lepszy rating uzyska osoba, która pracuje długo w danej firmie i ma umowę o pracę na czas nieokreślony niż ta, która dopiero zaczęła pracę w nowym miejscu. Lepiej w takiej sytuacji poczekać ze zmianą pracy do czasu uzyskania kredytu.

Gdy planujesz ciążę, lepiej pozostań z obecnym pracodawcą
Jeśli planujesz powiększyć rodzinę, nie jest to najlepszy moment na zmianę pracy. Dzięki temu w czasie ciąży będziesz mogła skorzystać z przywilejów należących się ciężarnym pracownicom. Decydując się na zmianę pracy i krótko po niej zachodząc w ciążę narażasz się na nieprzychylną opinię nowego pracodawcy o Tobie. Może uznać, że kombinujesz i nie dbasz o dobro firmy, w której się zatrudniłaś.

Nie trać okazji na otrzymanie premii
Jeśli w Twojej firmie przyznawane są okresowo premie lub nagrody, np. jubileuszowe, oczywistą sprawą jest, że nie warto odchodzić z pracy przed ich otrzymaniem. Nawet jeśli obecna praca bardzo Cię denerwuje, lepiej wytrwać jeszcze odrobinę, by doczekać się momentu przyznawania dodatkowej gratyfikacji za pracę. Z pewnością pieniądze przydadzą się jako składnik poduszki finansowej na czas zmiany pracy.

Gdy nie masz oszczędności i stabilnej sytuacji finansowej
Jeżeli spłacasz kredyty, a pensja ledwo wystarcza Ci na pokrycie zobowiązań, zmiana pracy jest bardzo ryzykownym posunięciem. Ktoś może uznać, że przecież zmieniasz pracodawcę, aby zarabiać więcej pieniędzy i w ten sposób poprawić swoją sytuację finansową, jednak warto pamiętać o zagrożeniach. Może okazać się, że w nowej pracy z jakichś względów nie otrzymasz przedłużenia umowy po okresie próbnym. Pozostaniesz wtedy bez źródła utrzymania, lecz z wymagającymi spłaty zobowiązaniami. Nie zawsze warto ponosić takie ryzyko.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPowiatowi samorządowcy odznaczeni
Następny artykułSeniorzy zakończyli świętowanie z przytupem! [FOTO]