Strona główna Temat dnia Młodzi głosują. Prawybory w „Ekonomiku”

Młodzi głosują. Prawybory w „Ekonomiku”

12

Na kilka dni przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy zorganizowali prawybory. 33% głosów dostała Lewica, a prowadzące w ogólnopolskich sondażach Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 17,5%.

Wybory odbyły się 9 października w szkolnej czytelni, która zmieniła się w lokal wyborczy. Powołana została komisja, którą podzielono na dwie grupy – jedna była odpowiedzialna za zbieranie podpisów oraz sprawdzanie tożsamości głosujących, natomiast druga za porządek i organizację głosowania. Uczniowie przygotowali separatory zapewniające anonimowość oraz samodzielnie wykonali urnę.

Uczniowie oddawali głosy na specjalnie przygotowanych do tego kartach. Frekwencja w uczniowskich prawyborach wyniosła blisko 79%. Zagłosowało 412 z 523 uprawnionych. Największym poparciem cieszył się KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na którego głos oddało 134 uczniów (33%). Kolejne miejsca zajęły: KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 75  głosów (18,47%), KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni – 74 głosów (18,23%), KW Prawo i Sprawiedliwość – 71 głosów (17,49%), KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 27 głosów (6,65%) oraz KWW Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy – 25 głosów (6,15%).

/opr. mn/

Poprzedni artykuł2600 kilometrów w 58 godzin. Świdniczanin z balonowym mistrzostwem Ameryki
Następny artykułKościół Pokoju w miniaturze. Makieta z brązu już stoi