Strona główna 0_Slider Kolejne odcinki Kraszowickiej do remontu

Kolejne odcinki Kraszowickiej do remontu

4

7,5 mln złotych może pochłonąć przebudowa kolejnych dwóch fragmentów ulicy Kraszowickiej. Świdnicki magistrat ogłosił niedawno przetarg na wykonanie prac remontowych. Roboty nie obejmą jednak przeklinanego przez zmotoryzowanych odcinka od przejazdu kolejowego przy ulicy Torowej do skrzyżowania z ulicą Bystrzycką, na wyjeździe z miasta.

W ramach planowanej inwestycji wyremontowane mają zostać dwa odcinki ulicy Kraszowickiej: od skrzyżowania z ulicą Bystrzycą do przejazdu kolejowego przy ulicy Działkowej (etap I), a także od skrzyżowania z ulicą Przyjaźni do przejazdu kolejowego przy ulicy Torowej, wraz z samym przejazdem (etap III). W 2018 roku zrealizowano prace na odcinku od skrzyżowania z ulicą Działkową do krzyżówki z ulicą Przyjaźni (etap II).

Oprócz przebudowy nawierzchni jezdni, przyszły wykonawca zajmie się także instalacjami podziemnymi, a także budową nowych chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia ulicznego. Realizacja drogowej inwestycji ma pochłonąć około 7,5 mln złotych, z czego 3 mln 788 tys. złotych ma pokryć dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zakończenie prac obejmujących III etap ma nastąpić do 30 listopada 2020 roku, natomiast przebudowa ulicy Kraszowickiej w ramach I etapu – do 30 września 2021 roku.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl