Strona główna Sport Piłka ręczna Juniorzy i chłopcy ze zwycięstwami

Juniorzy i chłopcy ze zwycięstwami

0

Czas na tygodniowy przegląd występów młodzieżowych zespołów Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Ligowa karuzela kręci się coraz szybciej. Grali juniorzy, juniorzy młodsi i chłopcy. Trzy punkty zapisali na swoje konto ci pierwsi i trzeci.

Drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie odnieśli juniorzy prowadzeni przez Patryka Dębowczyka. Mimo kłopotów zdrowotnych i kadrowych z jakimi boryka się ten zespół od początku sezonu, świdniczanie wygrali w Lubinie z Zagłębiem II 35:29 (18:10). Gospodarze ani razu nie wyszli na prowadzenie. Ostatni remis (7:7) zanotowano w 15. minucie. Potem Szare Wilki rozpoczęły budowanie swojej przewagi, która w drugiej części osiągnęła przez moment nawet 10 trafień.

Pierwsze 15 minut bardzo fajnie zagraliśmy w obronie, zadowolony mogę też być z ostatnich pięciu minut tej części. Na początku drugiej połowy w naszą grę wkradł się niepotrzebny pośpiech i szkolne błędy. W sumie jednak pewnie wygraliśmy. Cieszymy się z trzech punktów i pracujemy dalej. Patrząc po innych wynikach druga runda będzie bardzo ciekawa – podsumował trener Dębowczyk.

Następny mecz ŚKPR rozegra w środę, 16 października o 17.30 w Świdnicy z pierwszym zespołem Zagłębia.

Zagłębie II Lubin – ŚKPR Świdnica 29:36 (10:18)

ŚKPR: Mirga, Zerka – Jankowski 10, Pęczar 7, K. Stadnik 5, Wołodkiewicz 4, Mleko 3, Kalousek 2, Bal 2, Kamiński 1, Piesiak 1.

Grająca w lidze młodszym rocznikiem drużyna trenera Wiesława Iwanio w minionym tygodniu rozegrała dwa mecze o punkty. W czwartek uległa w Lubinie pierwszej drużynie Zagłębia 26:43 (15:17), natomiast w sobotę we własnej hali nie sprostała SPR-owi Oleśnica i także przegrała 20:22 (10:11). W Lubinie juniorzy młodsi ŚKPR-u mocno postawili się w pierwszej połowie faworyzowanym rywalom. Długo utrzymywał się wynik w okolicy remisu. Dopiero w samej końcówce rywale odskoczyli na dwa trafienia. Po zmianie stron zaznaczyła się już jednak większa przewaga przeciwników.

W konfrontacji z SPR-em Oleśnica Szare Wilki liczyły na pierwsze punkty w tym sezonie, ale zbyt duża liczba własnych błędów nie pozwoliła cieszyć się z wygranej. Porażka była z kategorii tych na własne życzenie. Na dziesięć minut przed końcem ŚKPR prowadził jeszcze 19:17. Teraz w rozgrywkach nastąpi trzytygodniowa przerwa. Kolejny mecz ŚKPR rozegra 9 listopada w Głogowie z Chrobrym.

Zagłębie Lubin – ŚKPR Świdnica 43:26 (17:15)

ŚKPR: Klimczak, Radziszewski – Kuprin 9, Supran 5, Charytanowicz 3, Krawczyk 3, Nowakowski 2, Szymanowski 2, J. Stadnik 1, Stramek 1, Westerlich, Gielgier

ŚKPR Świdnica – SPR Oleśnica 20:22 (10:11)

ŚKPR: Klimczak, Radziszewski – Szymanowski 8, Przedpełski 4, Supran 3, Stramek 2, Krawczyk 1, J. Stadnik 1, Nowakowski 1, Gielgier, Kuprin, Westerlich

Swoje rozgrywki zainaugurowała Dolnośląska Liga Chłopców. W tym sezonie zgłosiło się do niej 13 zespołów, które podzielono na dwie grupy eliminacyjne. Dwie drużyny ŚKPR-u znalazły się grupie B. Na początek zaprezentował się prowadzony przez Tomasza Christa zespół ŚKPR I. Młode Szare Wilczki w sobotę, 12 października zmierzyły się na turnieju w Dzierżoniowie, gdzie uległy miejscowej Żagwi 14:18 (10:11) oraz w identycznych rozmiarach pokonały Moto Jelcz Oława.

W kadrze znajduje się 17 zawodników, niestety dziś był mniej liczny z powodu kontuzji i spraw rodzinnych. W Dzierżoniowie najlepiej spisali się bramkarze – Mateusz Szwaczek i nowy chłopek – Tymek Szwaczek – podsumował trener Christ. Następny turniej Dolnośląskiej Ligi Chłopców odbędzie się 20 października w hali przy SP 105 w Świdnica. Od godziny 10.00 zagrają: ŚKPR I – Żagiew, Bór Oborniki Śl. – Żagiew i ŚKPR I – Bór. Dwa dni później (wtorek, 22.10), także w Świdnicy odbędzie się turniej z udziałem ŚKPR-u II. Od 17.30 zagrają: ŚKPR II – Żagiew, Żagiew – Moto-Jelcz, ŚKPR II – Moto-Jelcz

Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR I Świdnica 18:14 (11:10)

ŚKPR I: Smalec, Szwaczek – Polus 5, Popławski 3, Laska 7, Sz. Błaszczyk 2, Kotarba 1, Turzański 1, Folcik, Walczak.

ŚKPR I Świdnica – Moto Jelcz Oława 18:14 (9:7)

ŚKPR I: Smalec, Szwaczek – Laska 7, Polus 6, Kotarba 4, Sz. Błaszczyk 1, Folcik, Popławski, Turzański, Walczak.

Poprzedni artykułPierwsze koty za płoty…