Strona główna Temat dnia Jacek Iwancz: „Nie bądź obojętny – idź na wybory!”

Jacek Iwancz: „Nie bądź obojętny – idź na wybory!”

0

„Chcę Polski, w której przestrzegana jest KONSTYTUCJA, niezależne SĄDY. Polski, w której nie zabiera się środków finansowych SAMORZĄDOM, nie podejmuje się decyzji niszczących PRZEDSIĘBIORCÓW. Polski, w której ważny jest OBYWATEL.”

„Czas już na to, abyśmy przypomnieli sobie o marzeniach,  jakie mieliśmy my, mieli nasi rodzice, dziadkowie w latach osiemdziesiątych XX wieku. Chcieliśmy Polski WOLNEJ, SOLIDARNEJ i DEMOKRATYCZNEJ. Wtedy to marzenie zdawało się być bardzo odległe. Widzieliśmy brak szacunku dla obywateli, którzy myśleli inaczej niż Sekretarz Partii. Najczęściej, aby awansować w pracy, trzeba było zapisać się do partii. A osobom sprawującym władzę można było prawie wszystko. Za publiczne pieniądze.

Aby zapobiegać protestom społeczeństwa, w telewizji publicznej przedstawiano zupełnie inną rzeczywistość, a dostępny był praktycznie tylko jeden program, później dwa. Do tego w latach siedemdziesiątych drastycznie zadłużono Polskę, a długi te spłacaliśmy jeszcze przez kilkadziesiąt lat.

Wtedy, jako społeczeństwo powiedzieliśmy – NIE. W tym momencie wielki szacunek dla Opozycjonistów, którzy nie troszcząc się o swoje życie i zdrowie, walczyli o wolną Polskę.

Uwieńczeniem tej walki i społecznej solidarności były pierwsze, częściowo wolne wybory – w 1989 roku. Wybory parlamentarne, w których frekwencja w postkomunistycznej Polsce  była najwyższa. Kilka lat później po tych ważnych wydarzeniach, w 2015 roku, już tylko połowa społeczeństwa postanowiła skorzystać z prawa demokracji.

Młodzi wyborcy, weźcie przykład ze swoich rodziców i dziadków. A my wszyscy, którzy uczestniczyliśmy w wydarzeniach ’89 roku przypomnijmy sobie, co czuliśmy, gdy wiedzieliśmy, że wybory to władza w naszych rękach, to moment, w którym decydujemy o naszej przyszłości. Każdy, pojedynczy głos to wielka siła, a każdy nieoddany, to głos na partię, która wygrywa wybory. Nie bądźmy obojętni!

Zdecydowałem się kandydować w wyborach pod hasłem ROZWÓJ I EDUKACJA, ponieważ zależy mi na przyszłości młodych ludzi. Chcę uspokoić sytuację w oświacie, zadbać o takie prawo oświatowe, które umożliwi sprawne funkcjonowanie szkół, da swobodę w konstruowaniu oferty edukacyjnej oraz zapewni odpowiednie wyposażenie, ale i wynagrodzenie dla nauczycieli. Szkoła musi przygotowywać uczniów do funkcjonowania w zmieniającym się świecie, nauczyć kreatywnego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów.

Będę zabiegał o sprawnie działającą SŁUŻBĘ ZDROWIA, walkę ze smogiem i dbanie o KLIMAT, a także ROZWÓJ naszej części województwa dolnośląskiego poprzez pomoc przy realizacji projektu Samorządowców – SUDETY 2030.

Ważnym dla mnie elementem programu jest dbałość o SENIORÓW. Centra rehabilitacji, domy dziennego pobytu, wspieranie działań aktywizujących to elementy Pakietu dla Seniorów.

Chcę Polski, w której przestrzegana jest KONSTYTUCJA, niezależne SĄDY. Polski, w której nie zabiera się środków finansowych SAMORZĄDOM, nie podejmuje się decyzji niszczących PRZEDSIĘBIORCÓW. Polski, w której ważny jest OBYWATEL. Każdy – niezależnie od swoich poglądów i pochodzenia. Zakończmy podział Polaków na gorszy i lepszy SORT. Już wystarczy!

Zachęcam – idźmy na WYBORY. Nie bądźmy obojętni i nie pozwólmy, aby inni zdecydowali o NASZEJ PRZYSZŁOŚCI.”

Jacek Iwancz 14. na liście do Sejmu Koalicji Obywatelskiej
www.jacekiwancz.pl
facebook.com/IwanczJacek/

/Artykuł sponsorowany/
/Materiał sfinansowany ze środków Koalicji Obywatelskiej/

Poprzedni artykułNiszczenie banerów trwa w najlepsze
Następny artykułMiejskie słupy ogłoszeniowe w opłakanym stanie